smutek

i

Autor: pixabay.com

Dramatyczny rekord w Polsce! Najwięcej samobójstw młodych osób od lat

2023-02-03 15:17

Niestety jesteśmy świadkami dramatycznego rekordu w naszym kraju. Okazuje się, że w zeszłym roku aż 2031 młodych osób podjęło próbę samobójczą, natomiast 150 z nich zmarło. Tym bardziej szokuje fakt, że w ciągu dwóch lat liczba prób samobójczych wzrosła o 150 procent. Co jest tego przyczyną? Jak temu zapobiec? O tym warto przeczytać!

W Polsce rośnie liczba samobójstw, a dane o osobach, które chciały odebrać sobie życie lub to zrobiły, z roku na rok wyglądają coraz gorzej. Liczba osób chcących odebrać sobie życie w 2022 roku wzrosła o 150 procent. Niestety okazuje się, że samobójczych prób, które zakończyły się zgonem jest obecnie najwięcej w historii. Takiego czynu podejmują się najczęściej młode osoby, które nie radzą sobie z różnymi problemami. Stres, obowiązki szkolne, stany lękowe, hejt, często niemili i dokuczający rówieśnicy, kiepskie sytuacje rodzinne i nie tylko. Powodów może być mnóstwo, a wśród nich może nawet znajdować się depresja.

ZOBACZ TAKŻE: Twoje dziecko ma złe oceny w szkole? Powodem może być pogarszająca się wada wzroku!

Poradnik Zdrowie: depresja lekooporna

Samobójstwa w Polsce - statystyki

Samobójstwa w tym roku są głośno komentowane przez wiele osób i nie ma się co dziwić - statystyki mrożą krew w żyłach! W całej Polsce liczba przypadków prób samobójczych dzieci i młodzieży do 18. roku życia wynosi aż 2031, natomiast liczba prób samobójczych, które niestety zakończyły się zgonem wynosi sumarycznie 150 przypadków. Jak wynika z informacji zamieszczonych w sieci w ubiegłym roku w Warszawie doszło do 83 prób samobójczych u osób do 18. roku życia, z czego aż 19 zakończyło się tragicznie. Poza stolicą na Mazowszu aż 71 dzieci próbowało odebrać sobie życie, a aż 9 z tych prób zakończyło się tragicznie. 

Jak widać statystyki wyglądają przerażająco, a Warszawa zajmuje podium jeśli chodzi o liczbę popełnianych czynów związanych z odebraniem sobie życia. Jak pomóc osobom w kryzysie suicydalnym i co powinno zmienić się w polskich szkołach, by takim tragediom zapobiegać? O tym Kasia Żochowska rozmawiała z Dominikiem Kucem z Fundacji Grow Space Poland w najnowszym odcinku podcastu SuperZdrowi. Posłuchajcie poniżej - ta rozmowa może uświadomić nas na wiele aspektów!

Listen to "Dramatyczny rekord - najwięcej samobójstw od lat (SuperZdrowi)" on Spreaker.
Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?