Donald Tusk szaleje na TikToku. Wideo o rekordowej inflacji hitem internetu!

i

Autor: AKPA, screen z TikTok/@donald_tusk Donald Tusk szaleje na TikToku. Wideo o rekordowej inflacji hitem internetu!

Donald Tusk szaleje na TikToku. Wideo o rekordowej inflacji hitem internetu!

2023-03-16 10:36

Donald Tusk w ostatnim czasie podbija media społecznościowe. Teraz postanowił uderzyć w PiS, a wszystko po najnowszym odczycie danych dotyczących inflacji. Jak wiemy, inflacja w naszym kraju padła z rekordowym wynikiem, a ceny produktów w sklepach nie są zadowalające. Donald Tusk dał przeciwnej partii pstryczka w nos, a wideo na TikToku stało się hitem!

Inflacja w Polsce to temat, który ciągnie się od miesięcy. Wywołuje we wszystkich wiele kontrowersji, a wszystko dlatego że wraz z nią wzrastają ceny mieszkań, prądu, a także produkty w sklepach. Dziś o wiele więcej trzeba zapłacić za papier toaletowy, pomidory, a nawet za paprykę, której cena za kilogram osiągnęła nawet 39 złotych i jest to niemal trzy razy więcej, niż przed rokiem. W środę 15 marca 2023 roku Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane inflacyjne. Mimo zapowiedzi partii rządzącej, że inflacja spadnie, mamy kolejny rekord. Inflacja w Polsce w lutym 2023 wyniosła 18,4 proc. rok do roku i jest to najwyższy odczyt od grudnia 1996 roku. Jak podał GUS, wzrosły ceny żywności o 24 proc., a użytkowanie mieszkania i nośniki energii o 22,7 proc. Lutowy wynik jest rekordowy i zdenerwował wiele osób, w tym Donalda Tuska, który w odpowiedzi na rekordową inflację w Polsce, nagrał wideo wbijając szpilę w partię Prawo i Sprawiedliwość.

Dlaczego listonosz zostawia awizo, gdy było się w domu? Sprawdź jak temu zapobiec!

PPK - plusy i minusy

Donald Tusk o inflacji - wbija szpilę PiS na TikToku

Głos w sprawie bijącej rekordy inflacji i krytyki partii rządzącej zabrało wielu polityków, w tym Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej przedstawił w krótkim wideo na TikToku zmianę cen w ostatnich latach na podstawie swoich zakupów:

 - Zakupy zrobione. Zobaczcie, pomidory 3,99 zł. Żart, oczywiście gazetka jest z marca 2015 roku - kiedy rządziliśmy, zanim PiS przejął władzę. Tak, wtedy 3,99 zł, teraz prawie 13 złotych. Moja cena cebuli to była złotówka, dzisiaj sześć razy więcej. Mój ukochany schaboszczak - wtedy kilogram 11,99 zł, dzisiaj jest to prawie 21 złotych. I rekordzista. Wtedy dwa litry oleju to 8,99 zł, dzisiaj to prawie 22 złote - mówi Donald Tusk na nagraniu.

Szef PO na koniec filmiku, podsumował rekordową inflację uderzając symbolicznie ręką w stół. Pod nagraniem zgromadziło się blisko 130 tysięcy polubień, a materiał notuje ponad 2,5 miliona wyświetleń - co cały czas rośnie. Nie można również zapomnieć o komentarzach, które mają przeróżny wydźwięk. Poniżej możecie zobaczyć nagranie Donalda Tuska o rekordowej inflacji, które stało się totalnym hitem internetu!

ZOBACZ TAKŻE: Pracowniczy plan kapitałowy - czy warto? Do kiedy można zrezygnować z PPK?

Sonda
Jak rząd radzi sobie z inflacją?
Listen on Spreaker.