Dominika Chorosińska

i

Autor: AKPA

KIM JEST?

Życie prywatne Dominiki Chorosińskiej. Kiedyś grała w "M jak miłość", dziś bliżej jej do polityki

2023-12-06 12:18

Wiele osób bardzo dobrze kojarzy Dominikę Chorosińską z roli Ewy w serialu "M jak miłość". Dziś aktorstwo to tylko wspomnienie, ponieważ Chorosińska weszła do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Teraz została ministrą kultury w dwutygodniowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

Spis treści

  1. Dominika Chorosińska - wiek, wzrost
  2. Dominika Chorosińska - mąż, dzieci
  3. Dominika Chorosińska - romans
  4. Dominika Chorosińska - gdzie mieszka, majątek
  5. Dominika Chorosińska - wykształcenie
  6. Dominika Chorosińska - Instagram

Dominika Chorosińska - dzieci, wiek, wzrost, wykształcenie: takie frazy są najczęściej poszukiwane w sieci przez internautów. Jeśli zastanawiacie się kim jest Dominika Chorosińska, dobrze trafiliście. To aktorka, która swój debiut filmowy miała w 1999 roku. Chorosińska wystąpiła w licznych produkcjach telewizyjnych, lecz najbardziej zapadła wszystkim w pamięć grając w latach 2002-2009 Ewę, kochankę Krzysztofa Zduńskiego (Cezary Morawski) w serialu M jak miłość. W 2007 roku widzowie mogli oglądać ją także w pierwszej edycji programu Polsatu "Jak oni śpiewają". W poniedziałek 27 listopada, prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, powołał Dominikę Chorosińską na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

Mateusz Morawiecki nie ma V-DOLCÓW?! Takim językiem mówi dziś młodzież #EwelinaPyta

Dominika Chorosińska - wiek, wzrost

Ile lat ma Dominika Chorosińska? Aktorka z domu Figurska, urodziła się 28 grudnia 1978 roku w Elblągu, więc jak łatwo można obliczyć niebawem skończy 45 lat. Internauci poszukują także w sieci informacji na temat tego ile wzrostu ma Dominika Chorosińska. Aktorka może mierzyć około 170 cm wzrostu.

Dominika Chorosińska - mąż, dzieci

Kim jest mąż Dominiki Chorosińskiej? Aktorka w 2002 roku poślubiła aktora Michała Chorosińskiego, którego widzowie bardzo dobrze znają z serialu "Lombard. Życie pod zastaw", a także z innych produkcji jak na przykład "M jak miłość", "Pierwsza miłość", Na dobre i na złe", "W rytmie serca". Para poznała się na studiach na PWST w Krakowie. Mają wspólnie pięcioro dzieci, a także wychowują dziecko pochodzące z pozamałżeńskiego romansu Chorosińskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Zarobki Szymona Hołowni w Sejmie mniejsze od tych w Mam Talent? Wiemy jaka pensja wpłynie na jego konto

Dominika Chorosińska - romans

Okazuje się, że w życiu Dominiki Chorosińskiej nie zawsze było kolorowo. Aktorka przed laty wdała się w romans i zaszła w ciążę. Michał Chorosiński wybaczył żonie zdradę, a dziś wspólnie wychowują dziecko z przedmałżeńskiej zdrady kobiety.

Dominika Chorosińska - gdzie mieszka, majątek

Gdzie mieszka Dominika Chorosińska? Aktorka zamieszkuje pod Warszawą, dokładnie w Konstancinie-Jeziornie. W 2019 roku na stronie internetowej Sejmu pojawiło się z oświadczenie majątkowe aktorki, z którego wynikało, że Dominika Chorosińska i jej mąż posiadają dwa mieszkania, warte odpowiednio pół miliona i 280 tysięcy złotych, a także hektarową działkę rolną i 5 tysięcy oszczędności. To jeszcze nie wszystko.  Jak donosił "Pudelek", w posiadaniu małżeństwa miały być także dwa samochody: BMW 535 z 2008 roku oraz Volvo V70 z 2007 roku, a także to, że aktorka co miesiąc pobierała 2500 złotych miesięcznie z tytułu programu "500 plus".

Dominika Chorosińska - wykształcenie

Jakie wykształcenie ma Dominika Chorosińska? Dziś Chorosińska jest nie tylko polską aktorką filmową i teatralną, ale także działaczką samorządową i polityczną, posłanką na Sejm IX i X kadencji, a od 27 listopada 2023 minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz przewodnicząca Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. Dominika Chorosińska w 2001 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Dominika Chorosińska - Instagram

Dominika Chorosińska jest aktywna na Instagramie. Znajdziecie ją bez problemu, wpisując w lupkę jej imię i nazwisko. Aktorka dzieli się w sieci zdjęciami z Sejmu i nie tylko.