Dodatek za dojazd do pracy rowerem! Będzie można dostać nawet 50 złotych dziennie!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dodatek za dojazd do pracy rowerem! Będzie można dostać nawet 50 złotych dziennie!

2023-01-26 13:48

Dojeżdżasz do pracy rowerem? Już niedługo tym, którzy przekładają ten właśnie rodzaj transportu nad własne auto czy komunikację miejską może się to opłacić! Każdy pracownik prywatnej firmy w Belgii będzie miał prawo ubiegać się o dodatek za dojazd do pracy rowerem. Nowa zasada zostanie wprowadzona 1 maja.

Walka o ekologiczne i czyste miasta wciąż trwa. Jedni stawiają na zakazy i nie chcą wpuszczać do centrum starych samochodów. Belgowie stawiają natomiast nie na kij, a marchewkę i chcą płacić pracownikom za dojeżdżanie do miejsca pracy rowerem!

To porozumienie zostało zawarte w Krajowej Radzie Pracy przez belgijskie związki zawodowe i organizacje reprezentujące pracodawców. Nie trzeba być zaskoczonym. Według najnowszych danych 11% wszystkich belgijskich pracowników dojeżdża do pracy właśnie rowerem, a 55% nadal przyjeżdża samochodem pomimo iż do pracy maja około 5 kilometrów. Pomysł ma zatem zachęcić tych, którzy do tej pory jeszcze nie zdecydowali się na bardziej ekologiczny rodzaj transportu.

Stara olejarnia może stać się perełką. Zabytkową ruinę można kupić za grosze

Dodatek za dojazd do pracy rowerem - ile wynosi?

Dodatek za dojazd do pracy rowerem będzie indeksowany każdego roku. Belgowie otrzymają 27 centów za każdy przejechany kilometr rowerem do pracy. Kwota rekompensaty ma być jednak ograniczona do maksymalnie 40 kilometrów dziennie. Dodatek zostanie wprowadzony 1 maja tego roku.

QUIZ. Czy znasz teksty piosenek weselnych? Od 8/10 zaczyna się impreza!

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst. "Hej dziewczyno, spójrz na misia / On przypomni, przypomni chłopca Ci / Nieszczęśliwego białego misia / Który w oczach ma tylko..."
Źródło: Dodatek za dojazd do pracy rowerem! Będzie można dostać nawet 50 złotych dziennie!