pieniądze

i

Autor: fot. pixabay.com

DODATEK OSŁONOWY. Co to takiego? Jak będzie działać?

2021-11-25 10:53

W czwartek, 25 listopada, odbyła się konferencja prasowa, na której premier i minister aktywów państwowych przedstawili szczegóły tarczy antyinflacyjnej. Jednym z punktów konferencji były ceny żywności. Te, od jakiegoś czasu galopują mocno do góry. Jednak w najbliższym czasie ma się to zmienić. Rząd na konferencji zapowiedział także dodatek osłonowy. Co to takiego? Jak będzie działać taki dodatek?

Wiemy już, co znajdzie się w tarczy antyinflacyjnej! Szczegóły, podczas czwartkowej konferencji prasowej ogłosili premier Mateusz Morawiecki oraz Jacek Sasin, minister Aktywów Państwowych. Wśród wielu obniżek, które zaproponował polski rząd, znalazł się także dodatek osłonowy, z którego skorzystać mają miliony Polaków. Co to takiego?

DODATEK OSŁONOWY. Co to takiego? Jak będzie działać?

Dodatek osłonowy będzie dopłatą 400 złotych w skali roku dla gospodarstw domowych 1.osobowych gdzie dochód nie będzie przekraczać 2100 zł/miesiąc. W przypadku większej ilości osób, taki dodatek będzie jeszcze większy. Ile wynosić będą dopłaty:

  • 600 złotych w skali roku (2-3 osoby w gospodarstwie)
  • 850 złotych w skali roku (4-5 osób w gospodarstwie)
  • 1100 złotych w skali roku (więcej niż sześć osób)

Dodatek ma być wypłacony w dwóch ratach w 2022 roku.

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak

Quiz. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 14
Od stycznia 2022 roku rodzice dostaną kolejny dodatek na dzieci. Co to takiego?

DODATEK OSŁONOWY. Ile osób skorzysta?

Tarcza inflacyjna ma także skierować wsparcie do rodzin. Ma ona rekompensować wzrost cen żywności. - Skierujemy bezpośrednie wsparcie do rodzin. Poprzez dodatek osłonowy. To taki rządowy dodatek wyrównawczy - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. W ramach tarczy antyinflacyjnej rząd zdecydował się na dodatek osłonowy: od 400 zł do 1150 zł. Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, dodatek osłonowy trafi do około 5,2 miliona gospodarstw domowych w Polsce.

Oprócz dodatku osłonowego Morawiecki ogłosił m.in. obniżkę akcyzy na paliwo na okres pięciu miesięcy od 20 grudnia i obniżkę podatku VAT na gaz z 23 do 8 proc.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Ceny żywności ostro w dół! Wszystko przez dodatek osłonowy. Jak będzie działać?