Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Co oznaczają? Trzeba reagować?

i

Autor: freeimages.com/maurice shadee Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Co oznaczają? Trzeba reagować?

Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Co oznaczają? Trzeba reagować?

2021-11-15 11:05

Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Od dzisiaj do czwartku w całej Polsce będzie można usłyszeć syreny alarmowe. W podanym terminie należy spodziewać się dwóch sygnałów, jeden modulowany, a drugi ciągły. Co one oznaczają? Dlaczego zdecydowano się je uruchomić? Czy powinniśmy w związku z tym reagować? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w materiale poniżej.

Dlaczego wyją syreny? Na przestrzeni czterech dni, bo od poniedziałku 15 listopada do czwartku 18 listopada w całej Polsce będzie można usłyszeć sygnały alarmowe Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania. Dlatego, w podanym terminie należy spodziewać się dwóch sygnałów: jeden modulowany, drugi ciągły. Każdy z nich będzie trwał przez około trzy minuty, a dzielić je będzie 15 minutowa przerwa. Jak czytamy na rządowej stronie Serwis Rzeczypospolitej Polskiej - W ramach ćwiczeń PATROL-21 będą podejmowane działania przewidziane do realizacji w przypadku wystąpienia zagrożenia skażeniami chemicznymi, biologicznymi czy też promieniotwórczymi – czytamy. Co to oznacza? Czy trzeba jakoś reagować? Czy coś nam zagraża? Uspokajamy! Wyemitowany sygnał nie wymaga podejmowania przez mieszkańców żadnych czynności. 

CZYTAJ TAKŻE: Obowiązek zmiany opon na zimowe od 1 GRUDNIA? Ważne informacje dla kierowców!

Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? To ćwiczenia PATROL-21

Jak informuje Serwis Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 15-18 listopada w Polsce odbywać się będą cyklicznie ćwiczenia PATROL-21. - Głównym celem ćwiczenia jest doskonalenie procedur dotyczących uruchamiania poszczególnych systemów Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania.

W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe pierwszy z nich, akustyczny sygnał alarmowy: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny  w okresie trzech minut, a po 15 minutowej przerwie będziemy mogli usłyszeć drugi akustyczny sygnał alarmowy: „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Sonda
Czy słyszałeś kiedyś dźwięk syren alarmowych?
Źródło: Dlaczego wyją syreny 15-18 listopada 2021? Co oznaczają? Trzeba reagować?