wszystkich świętych, cmentarz

i

Autor: pixabay.com

WOLNE

Czy Zaduszki są wolne od szkoły i pracy? Sprawdź, kto ma wolne 2 listopada

2023-11-01 11:48

Kiedy tylko zbliża się dzień Wszystkich Świętych, wiele osób poszukuje informacji na temat dni wolnych. 1 listopada jak zawsze jest dniem ustawowo wolnym, a co w takim razie z Zaduszkami, które wypadają 2 listopada i również są świętem? Sprawdź, kto ma wolne 2.11.2023 roku.

Czy 2 listopada jest wolny od szkoły i pracy? Wiele osób poszukuje w sieci odpowiedzi na to pytanie. Co roku początek listopada daje nam dwie okazje do przedłużenia weekendu i do dłuższego odpoczynku. Najpierw w kalendarzu wypada 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, a kilka dni później dokładnie 11 listopada jest Dzień Niepodległości. Oba te dni są ustawowo wolne, co oznacza, że wielu Polaków nie idzie do pracy, a uczniowie do szkoły. Wyjątkiem są jedynie pracownicy stacji paliw, aptek dyżurujących, szpitali, ochroniarzy lub kasjerów, kucharzy, barmanów i kierowców. Co w takim razie z 2 listopada, kiedy to wypadają Zaduszki i wtedy również odwiedza się groby zmarłych na cmentarzach? Odpowiadamy.

Polacy o tym dlaczego NIE CHODZĄ do KOŚCIOŁA. "Źle ich rodzice wychowali" #EwelinaPyta

Czy Zaduszki są wolne?

Czy 2 listopada jest wolne? Warto wiedzieć, że Zaduszki to dzień podczas którego wspomina się wszystkich wiernych zmarłych i to właśnie Zaduszki są Świętem Zmarłych, a nie święto Wszystkich Świętych. Choć wiele osób liczy na to, że 2.11.2023 również nie trzeba iść do pracy ani do szkoły, a wolny czas będzie można przeznaczyć na nawiedzenie cmentarzy i odpoczynek, to niestety są w błędzie. Czwartek 2 listopada nie jest dniem ustawowo wolnym, więc jeśli ktoś nie weźmie sobie urlopu w pracy, nie będzie mógł liczyć tego dnia na odpoczynek. Wyjątkiem są szkoły, które tego dnia wykorzystują dni dyrektorskie lub zakłady pracy, które tego dnia odbierają sobie wolne za święto 11 listopada przypadające w tym roku w sobotę.

ZOBACZ TAKŻE: Akcja znicz 2023 - od kiedy wzmożone kontrole na drogach? Można dostać mandat na Wszystkich Świętych

Sonda
Wszystkich świętych i Zaduszki - obchodzisz te święta?