cmentarz

i

Autor: pixabay.com

DNI WOLNE

Czy Wszystkich Świętych jest wolne? Kto ma wolne 1 listopada?

2023-10-31 17:31

1 listopada w dzień Wszystkich Świętych Polacy odwiedzają cmentarze i groby swoich bliskich zmarłych. Czy jest to dzień wolny? Kto ma wolne na Wszystkich Świętych? Sprawdź, kto pracuje w środę 1 listopada 2023 roku.

Kto ma wolne 1 listopada? Czy Wszystkich Świętych jest wolne? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Uroczystość Wszystkich Świętych jest bardzo ważnym dniem w życiu katolików. To właśnie tego dnia, co roku 1 listopada Polacy wspominają zmarłych ze swoich rodzin i  tłumnie odwiedzają cmentarze. W tradycji zapisało się już dawno zapalanie zniczy na grobach i stawianie żywych chryzantem, natomiast coraz częściej odchodzi się już od sztucznych stroików ze względu na ekologię. W 2023 roku Wszystkich Świętych wypada w środku tygodnia, czyli w środę. Czy jest to dzień wolny? Kto ma wolne 1 listopada?

Super Ring - Oświata

Wszystkich Świętych - czy jest wolne od pracy?

Wszystkich Świętych to w kościele katolickim, ale i w wielu kościołach protestanckich, dzień wspominania zmarłych. Czy 1 listopada jest wolne? Odpowiedź jest prosta - tak. Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień ustawowo wolny, dlatego też urzędy, duże sklepy i inne instytucje i miejsca pracy będą zamknięte. Wyjątkiem są oczywiście osiedlowe sklepy lub Żabki, a także apteki, stacje paliw, czy też szpitale. Wolnego nie mają również taksówkarze i kierowcy autobusów miejskich, podmiejskich, pociągów, tramwajów, czy też metra. W większości miast otwarte są także restauracje.

Ceny wiązanek na Wszystkich Świętych. Ile w tym roku zapłacimy za chryzantemy?

Sonda
Wszystkich świętych i Zaduszki - obchodzisz te święta?