Deszcz

i

Autor: Canva Pogoda na wrzesień. Koniec lata?

czy to koniec lata?

Czy wrócą upały? Synoptycy nie mają wątpliwości. To dobra wiadomość!

2023-09-14 12:48

Czy to już oficjalny koniec lata? W czwartek (14 września) do Polski dotarło zapowiadane od tygodni ochłodzenie. Burze, z którymi mieliśmy do czynienia w środę wieczorem i w czwartek rano, spowodowały mocny spadek temperatur. Z najnowszych raportów pogodowych dowiadujemy się już wszystkiego. Synoptycy nie mogą się mylić.

Czy wrócą upały? Wrzesień zaskoczył, jeśli chodzi o panująca pogodę. Kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec lata, gdy na przełomie sierpnia i września do Polski dotarło zapowiadane przez ekspertów ochłodzenie, pogoda po raz kolejny postanowiła spłatać nam figla. Upały wróciły, a w dniach 9-13 września na termometrach w całym kraju można było zaobserwować temperatury oscylujące wokół 30 stopni. W środę, gdy wartości były zdecydowanie najwyższe, na terenie większości województw wystąpiły burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet specjalne alerty informujące o silnych ulewach oraz burzach z gradem. Te obowiązywały od środy do czwartku. Opady deszczu w niemalże całej Polsce przełożyły się na ochłodzenie. 14 września stał się początkiem zapowiadanego już w prognozach długoterminowych na wrzesień załamanie pogody. Maksymalna temperatura w czwartek wyniosła zaledwie 22 stopnie. Czy to już oficjalny koniec lata?

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19

Upały w Polsce. Czy jeszcze wrócą?

O upałach na poziomie 30 stopni we wrześniu nie ma już mowy. Synoptycy sugerują jednak, by jeszcze wstrzymać się z wyciąganiem z szaf jesiennych płaszczy, butów, swetrów, bluz, itp. Na dniach czeka nas bowiem poprawa pogody. Już w niedzielę (17.09) wskaźniki na termometrach poszybują w górę o kilka stopni, pokazując ich nawet 26-27. Początek przyszłego tygodnia także będzie ciepły i słoneczny. We wtorek należy spodziewać się burz. Te ponownie wpłyną na ochłodzenie w środę, ale nieznacznie. Do końca przyszłego tygodnia powinniśmy cieszyć się 25 stopniami. 

Źródło: Czy wrócą upały? Synoptycy nie mają wątpliwości. To dobra wiadomość!