szkoła, egzamin, matura

i

Autor: canva

MATURA

Czy na maturze można wyjść do toalety? Rozwiewamy wątpliwości maturzystów

2024-05-07 7:32

Matura to najważniejszy egzamin w życiu młodych osób. To przepustka do dalszej edukacji i bilet, który może zapewnić młodym osobom przyszłość. Niestety jeśli komuś powinie się "noga" egzamin może zostać niezdany lub co gorsze unieważniony! Sprawdźcie co wolno, a czego nie wolno robić podczas matury.

Matura 2024: co wolno robić, a czego nie wolno? Egzamin maturalny to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodych osób. To właśnie on decyduje o dalszej karierze młodych osób, które wybierają się na studia lub od razu do pracy. Główny egzamin maturalny odbywa się w maju. Tym razem w 2024 roku uczniowie będą pisali swój maraton od 7 do 24 maja. Na egzaminie należy mieć ze sobą długopis z czarnym wkładem, prosty kalkulator, a także linijkę i cyrkiel. W przypadku matury z matematyki, szkoła zapewnia kartę wzorów, a z języka polskiego słowniki. Abiturient musi zabrać ze sobą na maturę także dokument potwierdzający tożsamość, czyli dowód osobisty lub paszport.

Eska Daje Szkołę - Król Karol

Czy na maturze można wyjść do toalety?

Egzamin maturalny trwa długo, dlatego nic dziwnego, że maturzyści zastanawiają się, czy na maturze można skorzystać z toalety. Okazuje się, że toaleta nie jest zakazana. Jeśli uczeń będzie miał potrzebę skorzystania, jest taka możliwość. Należy jednak uważać, ponieważ jeśli członkowie komisji lub osoby pilnujące sal zauważą, że zdający korzysta z niedozwolonych pomocy przy wyjściu do toalety lub będzie poszukiwał odpowiedzi w internecie, jego egzamin może zostać w tym momencie unieważniony. Warto również wiedzieć, że w przypadku maturzystów, którzy są chorzy i muszą wziąć leki w trakcie egzaminu, konieczne jest przedłożenie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego.