zegar, zmiana czasu

i

Autor: canva

ZMIANA CZASU

Czy będzie zmiana czasu na zimowy 2023? Kiedy przestawiamy zegarki?

2023-10-28 11:35

Zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie, budzi wśród wielu osób ogromne kontrowersje. Jednym to nie przeszkadza, a inni narzekają, ponieważ przestawianie wskazówek zegara, negatywnie wpływa na ich codzienność. Czy w 2023 roku ostatni raz zmienimy czas? Znamy odpowiedź.

Likwidacja zmiany czasu w Polsce już w 2023 roku? W teorii ostatnia zmiana czasu w Polsce miała mieć miejsce w marcu 2021 roku i to wtedy mieliśmy po raz ostatni zmieniać czas z zimowego na letni. Wybuch pandemii wszystko  jednak skomplikował, a wszelkie dyskusje na ten temat zostały przerwane. Prace nad projektem zmiany czasu, miały ponownie ruszyć w 2026 roku, jednak w tym roku zaczęły pojawiać się pierwsze spekulacje na temat tego, że w 2023 roku po raz ostatni przesuniemy wskazówki zegara. Dlaczego co roku dookoła zmiany czasu są takie kontrowersje? Przeciwnicy tej praktyki uważają, że przesuwanie wskazówek zegara jest niezdrowe i niekorzystnie wpływa na nasz organizm, codzienność i psychikę. Pomimo tego, że Unia Europejska od kilku lat zapowiada koniec przestawiania czasu i przyjęcie jednego czasu dla wszystkich, tegoroczna zmiana czasu odbędzie się zgodnie z tradycją.

Morawiecki i Kaczyński najmądrzejszymi politykami?! Polacy odpowiadają

Zmiana czasu październik 2023 - DATA

Kiedy będzie zmiana czasu na zimowy? Tej jesieni zmiana czasu nastąpi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2023 roku. Wskazówki zegara cofniemy o jedną godzinę, czyli z godziny 3:00 na 2:00, dzięki czemu będziemy mogli dłużej pospać. Pamiętaj - w przeciwieństwie do zegarów wiszących na ścianach lub tych tradycyjnych na rękę, zegarki w smartfonach powinny przestawić się automatycznie. Mimo wszystko warto być czujnym, by nie zaspać do pracy, szkoły lub na poranną, niedzielną mszę do kościoła.

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?!