sklep, zakupy

i

Autor: canva

ZAKUPY W NIEDZIELĘ

Otwarte sklepy w niedzielę 26 listopada. Gdzie zrobić zakupy i w jakich godzinach?

2023-11-26 16:15

Najbliższa niedziela 26 listopada nie jest niedzielą handlową. Tego dnia galerie handlowe, markety, sklepy spożywcze i odzieżowe będą zamknięte. Gdzie w takim razie zrobić zakupy, skoro 26.11.2023 jest niedziela niehandlowa. Są wyjątki!

Czy 26 listopada zrobimy zakupy? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które z jakiegoś powodu nie mogą zrobić zakupów w sobotę lub po prostu czegoś im brakuje. Niezapowiedziany gość, brak składnika przy robieniu obiadu - to problem, z którym spotkał się każdy z nas przynajmniej raz w życiu. Handel w niedziele został znacznie ograniczony, a wszystko przez specjalną ustawę, która mówi że zakupów nie zrobimy nie tylko w święta, ale także w ostatni dzień tygodnia. Ci przedsiębiorcy, którzy nie stosują się do zakazu muszą być przygotowani na to, że ustawodawca może ukarać jego firmę grzywną, a gdy zakaz będzie łamany wielokrotnie, nawet karą ograniczenia wolności. Najbliższa niedziela handlowa w 2023 roku to 17 grudnia, więc oznacza to, że w listopadzie nie zrobimy zakupów w niedziele. Spokojnie - nie ma sytuacji bez wyjścia. W niedziele niehandlowe także otwarte są niektóre sklepy!

Kacperek z Rodzinki.pl ocenia BURGERA DRWALA. Hit czy Kit? #EwelinaPyta

Otwarte sklepy w niedzielę 26 listopada

Zakupy w niedzielę 26 listopada 2023 nie są tak łatwe, jakby mogło się wydawać, ponieważ tego dnia jest niedziela niehandlowa. Są jednak wyjątki jeśli chodzi o otwarte sklepy. W niedzielę 26.11.2023 roku będą otwarte jedynie Żabki i Carrefour Express, a także niektóre osiedlowe sklepy gdzie za ladą staje właściciel. Oprócz tego otwarte będą stacje paliw, restauracje typu McDonald's czy też KFC, dyżurujące apteki, kawiarnie i cukiernie. Warto wiedzieć, że sklepy typu Żabka otwarte są w niedzielę w godzinach 6-23. Należy mieć na uwadze, że niektóre punkty otwarte są krócej, na przykład w godzinach 8-20 lub 8-22 lub takie, które funkcjonują od godziny 10, a nawet od godziny 11. Te informacje najlepiej sprawdzać w internecie, podając ulicę na której znajduje się dany sklep ub wpisując po prostu miasto.

Sonda
Czy popierasz ograniczenia handlu w niedziele niehandlowe?