kalendarz

i

Autor: pixabay.com

Czy 2 maja jest wolny od pracy? Kto ma wolne w majówkę 2023?

2023-04-28 10:01

Dni wolne zawsze cieszą Polaków - w końcu można odpocząć od obowiązków zawodowych, wyjechać ze znajomymi lub zrobić coś pożytecznego w ogródku. W tym roku majówka układa się całkiem dobrze, ponieważ biorąc wolne można odpoczywać aż tydzień. Wiele osób zastanawia się jednak co z 2 maja, który wypada we wtorek. Czy jest wtedy wolne? Czy wolna majówka jest od 1 do 3 maja?

Majówka 2023 - czy jest wolne 2 maja? Takie pytanie w ostatnim czasie zadaje sobie wielu Polaków. Nie da się ukryć, że w tym roku majówka układa się w kalendarzu wręcz perfekcyjnie. Nie dość, że zaczyna się w sobotę 29 kwietnia, to jeszcze może potrwać aż tydzień! Jak to możliwe? Okazuje się, że biorąc zaledwie trzy dni urlopu będzie można delektować się tygodniowym wolnym. W związku z tym, Polacy zaczynają zastanawiać się między innymi co świętujemy 1, 2 i 3 maja, kiedy to wywieszamy na zewnątrz biało-czerwone flagi. W poniedziałek 1 maja świętujemy Międzynarodowe Święto Pracy, którego historia sięga końca XIX wieku. We wtorek 2 maja wypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W środę 3 maja od lat w kalendarzu widnieje Święto Konstytucji 3 maja.

ZOBACZ TAKŻE: Majówka 2023 pogoda nad morzem i w górach. Długoterminowa prognoza na majówkę

Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta

2 maja wolne czy nie? Majówka 2023

Czy 2 maja jest dniem wolnym od pracy? Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Wtorek 2 maja 2023 nie jest dniem wolnym. Oznacza to, że każdy kto nie wziął urlopu w pracy, musi tego dnia pracować i wykonywać swoje obowiązki. We wtorek 2 maja wolne mają tylko uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a co za tym idzie także nauczyciele. Tego dnia mogą być zamknięte także żłobki i przedszkola, dlatego pedagodzy są wyjątkiem, kiedy to bez wolnego mogą odpoczywać we wtorek 2 maja. Dni ustawowo wolne w maju to poniedziałek 1 maja i środa 3 maja.

ZOBACZ TAKŻE: Mądre prezenty na komunię 2023. Jaki prezent podarować dziecku?

QUIZ. To wie każdy prawdziwy master grilla. Obciach nie zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Polacy mogą poszczycić się rekordem Guinnessa w grillowaniu. Ile osób grillowało jednocześnie, by rekord został pobity?