kalendarz

i

Autor: pixabay.com

Czy 2 maja jest wolny od pracy i szkoły? Kto ma wolne w 2022 roku?

2022-04-28 10:51

Wielkimi krokami zbliża się majówka, na którą czeka wiele osób. To czas kiedy można odpocząć, wybrać się w podróż lub spędzić czas z bliskimi. Jednak w trakcie trwania długiego weekendu majowego jest w kalendarzu jeden dzień, który wywołuje w głowach wielu osób pytanie: czy 2 maja jest wolny od pracy i od szkoły? Sprawdźcie, kto tego dnia może pozwolić sobie na przedłużenie majówki.

Majówka 2022 zbliża się wielkimi krokami. To upragniony czas dla wielu osób, ponieważ bez żadnych skrupułów można pozwolić sobie wtedy na odpoczynek, niedalekie podróże i spotkania ze znajomymi. Polacy najczęściej pakują walizki i udają się w góry by zdobywać Krupówki i szczyty, nad morze by powdychać świeżego powietrza lub zwiedzają okoliczne miejscowości, by odkrywać polskie zakątki. Majówka w tym roku rozpoczyna się w Święto Pracy w niedzielę 1 maja, a zakończy się w środę 3 maja, kiedy to wypada Święto Konstytucji. Jednak podczas trwania długiego weekendu jest również dzień, w którym świętujemy Dzień Flagi RP. W związku z tym wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie: czy 2 maja jest wolne od pracy i szkoły? Kto może pozwolić sobie na chwilę wytchnienia? O tym warto wiedzieć.

Sławomir - Co jadł w Tajlandii? (Szybkie Pytania)

Majówka 2022 - dni wolne

Czy 2 maja 2022 jest dniem wolnym od pracy i od szkoły? Niestety niektóre osoby musimy zmartwić. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który wypada właśnie w poniedziałek 2 maja, mimo iż znajduje się w kalendarzu pomiędzy dwoma świętami państwowymi, nie jest dniem wolnym od pracy. Jeśli chcemy mieć wolne, musimy zaplanować na 2 maja urlop. Co ciekawe, niektórzy pracodawcy robią swoim pracownikom prezent i dają z góry wolne. W najlepszej sytuacji są natomiast uczniowie. Ich majowy weekend rozpoczyna się w sobotę 30 kwietnia, a kończy się w środę 3 maja. Oznacza to, że poniedziałek 2 maja również mają wolny i mogą odpoczywać bez stresu.

Warto również wiedzieć, że uczniowie szkół ponadpodstawowych są w jeszcze lepszej sytuacji. Powód? Od środy 4 maja rozpoczynają się matury ich starszych kolegów i koleżanek, a co za tym idzie? Oczywiście wolne, aż do niedzieli 8 maja.

Sonda
Jakie masz plany na majówkę?
Listen to "Muzyka za przewodnika" on Spreaker.