sklep

i

Autor: pixabay.com

Czy 19 lutego jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 19.02.2023?

2023-02-17 14:04

Zakupy w niedzielę nie są już tak realne, jak było to jeszcze kilka lat temu. Odkąd została wprowadzona ustawa o zakazie handlu w ostatni dzień tygodnia, ciężej jest pójść na ogromne zakupy i zrobić zapasy na cały tydzień. Czy 19 lutego jest niedziela handlowa? Czy wtedy otwarte są sklepy? To warto wiedzieć!

Otwarte sklepy w niedzielę 19 lutego - gdzie zrobimy zakupy? Czy 19.02.2023 jest wtedy niedziela handlowa? Takie pytanie bliżej weekendu zadaje sobie wiele osób. Handel w niedzielę od wielu miesięcy jest bardzo ograniczony w naszym kraju. Zakupów nie zrobimy już w każdą niedzielę miesiąca, lecz w wybrane dni które zapisane są w specjalnej ustawie z 2018 roku. Wyjątkiem są oczywiście małe sklepy osiedlowe, gdzie za ladą stoi właściciel lub też mini markety takie jak Żabki, czy też Carrefour Express. W niedziele niehandlowe nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych, sklepach z odzieżą, ani w większych dyskontach typu Biedronka, Auchan, Lidl, Aldi, Tesco, Carrefour, czy też Kaufland. Czy najbliższa niedziela 19 lutego to niedziela handlowa? To warto wiedzieć!

ZOBACZ TAKŻE: Viki Gabor ma własne PŁATKI ŚNIADANIOWE. Ile trzeba zapłacić za opakowanie?

Walentynki - randka z gwiazdą, prezenty i CEGŁA #EwelinaPyta

Niedziela handlowa 19 lutego - czy otwarte są sklepy?

Czy 19 lutego 2023 jest niedziela handlowa? Niestety mamy złą wiadomość. Tego dnia duże sklepy, galerie handlowe i inne markety są zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 2 kwietnia 2023 roku. Oznacza to, że ani w lutym, ani w marcu nie zrobimy zakupów w niedzielę.

ZOBACZ TAKŻE: PIT 2023 - do kiedy pracodawca musi wysłać podatnikom? Jest data!

Niedziela 19 lutego - do której otwarte są sklepy?

Jakie sklepy są otwarte w niedziele 19 lutego? Do której godziny można zrobić w nich zakupy? Choć obowiązuje zakaz handlu w niedzielę, zakupy tego dnia można zrobić w sklepach takich jak: Żabka, Carrefour Express, a także w dyżurujących aptekach, na stacjach paliw oraz w sklepach osiedlowych. 

Sonda
Robisz zakupy w niedziele handlowe?