Kalendarz

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Czerwiec 2021 - święta, dni wolne od pracy. Kalendarz najważniejszych dat

2021-06-02 11:23

Przed nami tak bardzo wyczekiwany przez wielu czerwiec. Miesiąc, który chyba każdemu kojarzy się przede wszystkim z początkiem lata, ładną pogodą i wakacjami. To jednak nie wszystko. Czerwiec pełen jest obchodzonych od lat świąt. Sprawdźcie kalendarz najważniejszych dat, by o żadnej z nich nie zapomnieć.

Czerwiec 2021 - kalendarz świąt i dni wolnych od pracy przyda się chyba każdemu. Kojarzony przede wszystkim z latem i wakacjami miesiąc jest zdecydowanie jednym z ulubionych dla wielu osób. To właśnie w czerwcu miliony Polaków decydują się na wzięcie upragnionego urlopu i spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych. Czerwiec jest też jednym z tych miesięcy, w którym wyróżniono dzień ustawowo wolne od pracy. Mowa o Bożym Ciele, które w tym roku wypada w czwartek, 3 czerwca. Dla uczniów i nie tylko będzie to początek długiego weekendu, stanowiącego preludium dwumiesięcznego wolnego.

Nie zabraknie też czegoś dla fanów otaczającego nas świata. Przecież w czerwcu mamy do czynienia z najdłuższym dniem w całym roku. Dla osób, które nie chcą przegapić najważniejszych dat, przygotowaliśmy kalendarz świąt w czerwcu 2021. Sprawdźcie koniecznie, jakie dni będziemy obchodzić w rozpoczynającym się miesiącu. 

Pamiętasz święta w PRLu?

Pytanie 1 z 8
W PRL ozdabiano choinkę kolorowym łańcuchem wykonanym z:

Czerwiec 2021 - dni wolne od pracy

W czerwcu będziemy mieć do czynienia z tylko jednym dniem wolnym od pracy. To wspomniany już 3 czerwca. Tego dnia obchodzone jest katolickie święto Boże Ciało.

Czerwiec 2021 - ważne daty

Poza Bożym Ciałem, w czerwcu jest jeszcze kilka dat wartych odnotowania. Oto one:

  • 1 czerwca - Dzień Dziecka
  • 21 czerwca - najdłuższy dzień w roku
  • 22 czerwca - kalendarzowe lato
  • 23 czerwca - Dzień Ojca
  • 25 czerwca - zakończenie roku szkolnego
Źródło: Czerwiec 2021 - święta, dni wolne od pracy. Kalendarz najważniejszych dat