Plastikowe nakrętki

i

Autor: pixabay.com Plastikowe nakrętki

Czemu zbieramy nakrętki? WYJAŚNIENIE JEST PROSTE!

2021-11-05 10:44

Zbiórki nakrętek prowadzi się w Polsce od lat. Pieniądze z ich sprzedaży są najczęściej przeznaczane na cele charytatywne. Jednak dlaczego zbieramy akurat nakrętki, a nie na przykład butelki? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

Czemu zbieramy nakrętki? Wiadomo, że celem jest ich sprzedaż i zdobycie pieniędzy na różne cele charytatywne, ale dlaczego akurat nakrętki, nie na przykład plastikowe butelki? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób za każdym razem, gdy mają do czynienia z tym zjawiskiem. A dzieje się to bardzo często. W wielu polskich miejscowościach bez trudu spotkamy specjalne kontenery w kształcie serca, do których można wrzucać nakrętki. Akcje zbierania plastikowych korków prowadzone są też w szkołach, zakładach pracy, na uczelniach i w innych podobnych miejscach. Czy za tą popularnością stoi wygoda? W końcu zmagazynowanie nakrętek jest łatwiejsze niż całych opakowań z tworzyw sztucznych. Dla niektórych takie wyjaśnienie byłoby wystarczające, jednak to nie o to chodzi. Powód jest inny, a poznacie go w dalszej części artykułu.

Miód - jakie są jego rodzaje? Właściwości miodów

Dlaczego akurat nakrętki? Wyjaśnienie jest banalne!

Nie bez powodu zbieramy nakrętki, a nie plastikowe butelki lub pudełka. Chodzi o jakość i czystość tworzywa. Nakrętki wytwarzane są bowiem niemal w 100% z czystego polietylenu (PET). Brak domieszek innych tworzyw sprawia, że plastik z nakrętek jest najłatwiejszy do przetworzenia. Może być niemal natychmiast wykorzystany do produkcji nowych pojemników, foliowych worków lub jako domieszka do innych tworzyw sztucznych. To ogromna zaleta w porównaniu do plastikowych butelek, których recykling wymaga więcej pracy, a co za tym idzie, również więcej pieniędzy.

Źródło: Czemu zbieramy nakrętki? WYJAŚNIENIE JEST PROSTE!