piekarnia, sklep

i

Autor: pixabay.com

Co jest otwarte w Boże Ciało 2023? Godziny otwarcia sklepów, restauracji i nie tylko

2023-06-08 8:16

Boże Ciało to uroczysta data i zarazem dzień ustawowo wolny. W związku z tym wiele osób zastanawia się, co jest otwarte w Boże Ciało 8 czerwca. Czy sklepy, restauracje, kina i inne miejsca rozrywkowe są otwarte? Co z siłowniami? Odpowiadamy!

Spis treści

  1. Co jest otwarte w Boże Ciało?
  2. Godziny otwarcia sklepów w Boże Ciało

Czy w Boże Ciało otwarte są sklepy i restauracje? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Boże Ciało to nie tylko okazja do odpoczynku, wolnego w pracy i przedłużenia sobie weekendu, ale przede wszystkim uroczysta data w kalendarzu. To święto Ciała i Krwi Chrystusa i przypada zawsze na jedenasty dzień po Zielonych Świątkach, dlatego w tym roku Boże Ciało celebrujemy w czwartek 8 czerwca. Tego dnia w kościołach odbywają się uroczyste msze święte, na ulicach widać ozdobione ołtarze, a po mszy zazwyczaj około godziny 12, wierni udają się na procesję ulicami miasta. Dziewczynki w komunijnych albach sypią kwiaty, natomiast chłopcy niosą wielki różaniec. Co w Boże Ciało jest otwarte? Czy z uwagi na dzień ustawowo wolny, coś jednak jest otwarte? Są wyjątki!

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na Boże Ciało 2023 wielkim zaskoczeniem. Padnie rekord temperatury!

Inflacja wykończy Polaków, a 800 + zniechęci do nauki? #EwelinaPyta

Co jest otwarte w Boże Ciało?

Wiele osób zastanawia się, co jest otwarte w Boże Ciało? Jak już wspominaliśmy, dzień ten jest bardzo uroczysty, a w świątyniach odbywać się będą msze święte, a następnie procesje ulicami miasta. Tego dnia sklepy są zamknięte, natomiast otwarte są restauracje, bary, siłownie, kina, stacje paliw i budki z lodami lub fast foodami.

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2023 - co symbolizują gałązki brzozy przy ołtarzach? To nie tylko tradycja!

Godziny otwarcia sklepów w Boże Ciało

Czy są otwarte sklepy w Boże Ciało 2023? Gdzie można zrobić zakupy 8 czerwca? Boże Ciało to dzień ustawowo wolny, dlatego markety, galerie handlowe, supermarkety i sklepy będą zamknięte. Wyjątkiem są jedynie sklepy osiedlowe, Żabki, a także sklepy Carrefour Express. W piątek 9 czerwca sklepy są otwarte normalnie.

Quiz. Co ty wiesz o grillowaniu?

Pytanie 1 z 10
Grillowane steki i karkówkę: