chryzantemy

i

Autor: pixabay.com

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Ceny wiązanek na Wszystkich Świętych. Ile w tym roku zapłacimy za chryzantemy?

2023-10-31 17:23

Wszystkich Świętych nadchodzi wielkimi krokami. Jak co roku Polacy tłumnie wybiorą się na cmentarze, by zapalić znicze i postawić na nagrobki kolorowe chryzantemy i wiązanki. Ile w tym roku trzeba zapłacić za żywe chryzantemy? Przedstawiamy Wam ceny wiązanek w 2023 roku.

Ceny wiązanek i chryzantem w 2023 roku zastanawiają wiele osób. Ile trzeba zapłacić w tym roku za kwiaty na cmentarz? W środę 1 listopada wypada Wszystkich Świętych i jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły. Tego dnia Polacy tłumnie udają się na cmentarze, by odwiedzić groby bliskich zmarłych. W tradycji zapisało się nie tylko spacerowanie po cmentarzach i odwiedziny zmarłych przy grobach, ale przede wszystkim szczera modlitwa, zapalanie zniczy i stawianie chryzantem lub wiązanek. W ostatnich latach społeczeństwo coraz częściej wybiera żywe kwiaty zamiast sztucznych wiązanek, z uwagi na ekologię i dbanie o środowisko. Zamiast plastikowych kwiatów, cenią sobie chryzantemy w doniczkach, których przed 1 listopada nie brakuje na targowiskach i w sklepach.

ZOBACZ TAKŻE: Czy jedzenie chipsów bekonowych w piątek to grzech? Ksiądz z TikToka odpowiada!

Polacy o tym dlaczego NIE CHODZĄ do KOŚCIOŁA. "Źle ich rodzice wychowali" #EwelinaPyta

Chryzantemy i wiązanki - CENY na 1 listopada

Chryzantemy to zdecydowanie najpopularniejsze kwiaty, które kojarzą się wszystkim z dniem Wszystkich Świętych. Możemy je zakupić w dużych marketach, na rynkach i targowiskach, a także 1 listopada u sprzedawców rozkładających się pod cmentarzami. Ile kosztują chryzantemy w 2023 roku? W dobie szalejącej inflacji i drożyzny, ceny chryzantem poszły w górę. Najkorzystniej zakup kwiatów wyjdzie w supermarketach, gdzie zawsze w gazetkach umieszczane są promocje. Bliżej święta zmarłych, chryzantemy pojawiły się w asortymencie Biedronki, Lidla, czy też Auchan i kosztują od 12 złotych w górę. Świeże chryzantemy możemy zakupić także na rynku. Tańsze będą te z drobniejszymi kwiatami, a droższe te z pełniejszymi. Ceny chryzantem na rynkach i targowiskach zaczynają się natomiast od 25-30 złotych. Kwiaty możemy zakupić również w kwiaciarniach, jednak tam ceny mogą być dużo wyższe, podobnie jak 1 listopada przed wejściem na cmentarze. Na takich stoiskach będzie widoczna przebitka cenowa nie tylko na chryzantemach, ale także na zniczach.

Ceny chryzantem i wiązanek na Wszystkich Świętych mogą różnić się w zależności od miejsca i regionu. Za sztuczne wiązanki w zależności od kwiatów zapłacimy od 80 złotych w górę.

Sonda
Jak uczcisz Wszystkich Świętych?