pączki

i

Autor: pixabay.com

Ceny pączków na Tłusty Czwartek zwalają z nóg! Tyle trzeba zapłacić za pączka z nadzieniem

2023-02-16 8:18

Tłusty Czwartek nadchodzi wielkimi krokami. To dzień podczas którego, można pozwolić sobie na łasuchowanie. Mimo rosnących cen w sklepach spowodowanych inflacją, Polacy zastanawiają się ile w tym roku będą kosztować pączki, faworki, eklerki i inne słodkości z okazji Tłustego Czwartku. Niestety - ceny zwalają z nóg!

Tłusty Czwartek już 16 lutego. To dzień podczas którego kalorie nie mają żadnego znaczenia. Do piekarni ustawiają się kolejki za najlepszymi słodkościami, a ci którym chce się bardziej robią wypieki w domowym zaciszu. W Tłusty Czwartek królują nie tylko pączki oblane lukrem, albo posypane cukrem pudrem, ale także faworki, babeczki, oponki, ale także kolorowe donuty. Co ciekawe, jeden z przesądów mówi, że ten kto tego dnia nie zje choćby jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Niestety inflacja i wciąż rosnące ceny sprawiły, że również pączki w Tłusty Czwartek będą znacznie droższe niż rok temu!

Pomysły na śniadania do szkoły - przepisy na zdrowe posiłki. Te śniadania nigdy się nie znudzą

Walentynki - randka z gwiazdą, prezenty i CEGŁA #EwelinaPyta

Ceny pączków - Tłusty Czwartek 2023

Zajadanie się pysznymi pączkami w Tłusty Czwartek to tradycja znana od wielu lat. Niestety w tym roku, wiele osób wybierze dzień bez pączka lub kupi tylko jedną sztukę. Powód? Niestety cena. Niestety w tym roku ceny pączków, jak i innych słodkich wypieków są wyższe niż w poprzednich lata. Ile zapłacimy za pączki w Tłusty Czwartek 2023? W warszawskiej cukierni Słodki Słony za jedną sztukę zapłacimy 18 złotych, natomiast u Magdy Gessler w restauracji U Fukiera za pączka z konfiturą różaną lub malinową zapłacimy 15 zł. Inne cukiernie wystawiają swoje oferty, w której również ceny pączków zaczynają się do 10 zł w górę. Dużo taniej jest oczywiście w piekarniach i supermarketach. W piekarniach za sztukę pączka zapłacimy około 5-7 zł, natomiast w marketach koszt smakołyku wyniesie nas około 1 zł. Zaskoczeni?

ZOBACZ TAKŻE: Konkurs Walentynkowy - zgarnij voucher na romantyczny wyjazd do SPA!

Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?
Listen on Spreaker.