Zaćmienie Słońca

i

Autor: pixabay.com

8 KWIETNIA

Całkowite Zaćmienie Słońca lada moment! Czy to nowa data końca świata?

2024-04-08 8:00

Całkowite Zaćmienie Słońca, to wyjątkowe zjawisko obok którego ciężko jest przejść obojętnie. Tym razem będzie miało to miejsce dokładnie w poniedziałek 8 kwietnia. W związku z tym pojawiło się wiele spekulacji, jakoby tego dnia miało nastąpić koniec świata. O co chodzi z 8 kwietnia? Odpowiadamy.

Co się stanie 8 kwietnia? Zastanawia się wiele osób. Tego dnia mieszkańcy niektórych krajów będą świadkami Zaćmienia Słońca. To jedno z najważniejszych zjawisk astronomicznych w całym roku, a dzieje się tak, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym przysłoni światło słoneczne. Mimo to wiele osób zaczęło obawiać się, że 8 kwietnia wydarzy się coś jeszcze. O co chodzi? Czy nastąpi wtedy koniec świata? Takie teorie zaczęli snuć internauci, którzy zagłębili się w Biblii o przewidywaniach dotyczących "trzech dni ciemności". Zjawisko ma miejsce w niektórych teoriach apokaliptycznych i według nich, gdy Ziemia zostanie zaciemniona na trzy dni, spowoduje to wiele katastrof i Zmartwychwstanie Pana. 

Filip Gurłacz o pracy na planie i filmie Nic na siłę

Zaćmienie Słońca 2024 - DATA, GODZINA

Kiedy i o której godzinie jest Zaćmienie Słońca? Zjawisko ukaże się na niebie w poniedziałek 8 kwietnia 2024, dokładnie o godzinie 15:42 czasu UTC. Maksimum zaćmienia nastąpi natomiast kilka godzin później, bo o godzinie 18:17 UTC, a końca zjawiska należy spodziewać się około godziny 20:52 UTC. Czy Zaćmienie Słońca będzie widoczne w Polsce? Niestety musimy Was zmartwić. Tym razem Zaćmienie Słońca będą mogli oglądać mieszkańcy Kanady, Stanów Zjednoczonych, Meksyku. Częściowe Zaćmienie Słońca będzie widoczne w Norwegii, na Islandii, w Irlandii, w zachodniej części Wielkiej Brytanii, oraz w północno-zachodniej części Hiszpanii i Portugalii.