Polska mapa

i

Autor: IMGW

POGODA W POLSCE

Burze z gradem i upał. Synoptycy alarmują! Zagrożenia pogodowe na horyzoncie

2023-09-12 10:18

Pogoda we wrześniu nie przestaje zaskakiwać. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków do Polski powróciły upały. Na termometrach ponownie zagościły temperatury na poziomie 30 stopni. Eksperci pogodowi nie mają jednak dobrych wieści. Pogoda się zmieni. Na horyzoncie widać już pogodowe zagrożenia, takie jak burze z gradem i silny deszcz.

Spis treści

  1. Burze z gradem w Polsce
  2. Pogoda we wrześniu

Jaka pogoda we wrześniu 2023? Synoptycy nie mają najlepszych wieści. Tegoroczne lato okazało się być bardzo dynamiczne, jeśli chodzi o prognozy pogody. W lipcu, choć mieliśmy do czynienia z falami gorąca, nie było tak upalnie, jak w drugiej połowie sierpnia. To właśnie 15.08 padł rekord ciepła w 2023 roku. Wskaźniki na termometrach w Ostrołęce pokazały prawie 36 stopni. Przełom sierpnia i września przyniósł załamanie pogody. Kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec lata, upały powróciły i to z impetem. W ostatnich dniach w Polsce czuć letnią aurę w pełni. W środę 13 września na termometrach ponownie zagoszczą temperatury wynoszące 30 stopni. Wszystko wskazuje jednak na to, że to ostatni tak gorący dzień tego lata. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na horyzoncie widać zagrożenia pogodowe. Synoptycy ostrzegają przed silnym deszczem i burzami z gradem.

UPS! Blanka nie zna hitów Ich Troje i Górniak. Britney za to doskonale!

Burze z gradem w Polsce

Eksperci pogodowi nie mają najlepszych wieści. Środa, choć upalna, może przynieść burze z gradem. Alerty ostrzegające przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi (burze z gradem) zostały wydane na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego oraz śląskiego. Samych burz, bez gradu, mogą spodziewać się natomiast mieszkańcy województw: wielkopolskiego oraz dolnośląskiego.

Pogoda we wrześniu

Opady deszczu i burze wpłyną na spadek temperatur. Wciąż będzie jednak ciepło. Na termometrach od 22 do 24 stopni. W niedzielę nawet więcej, bo 26.

Źródło: Burze z gradem i upał. Synoptycy alarmują! Zagrożenia pogodowe na horyzoncie