Burze i deszcz! Nagła zmiana pogody w poniedziałek. Gdzie dokładnie?

i

Autor: canva.com Burze i deszcz! Nagła zmiana pogody w poniedziałek. Gdzie dokładnie?

Burze i deszcz! Nagła zmiana pogody w poniedziałek. Gdzie dokładnie?

2021-06-07 14:54

Po południu w całym kraju na ogół będzie słonecznie – prognozuje synoptyk IMGW Kamil Walczak. Chmury i opady deszczu mogą wystąpić jedynie lokalnie. Sporo województw jest zagrożonych taką zmianą pogody. Gdzie dokładnie zagrzmi w poniedziałek, 7 czerwca 2021 roku?

Burze i deszcz! Nagła zmiana pogody w poniedziałek. Jeżeli bardzo źle reagujecie na zmiany pogodowe, to poniedziałek, 7 czerwca 2021 roku, na pewno nie należy do najprzyjemniejszych. Poranek i wczesne popołudnie było w całym kraju piękne i słoneczne. Jednak okazuje się, że w niektórych miejscach naszego kraju, może nastąpić załamanie pogody. Kolejny dzień będzie ciepły z temperaturą maksymalną bardzo zbliżoną do poprzednich dni. Na termometrach od 23 do 28 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie jedynie w rejonach podgórskich oraz nad samym morzem. Tam około 20–21 stopni – zaznaczył synoptyk. Gdzie zagrzmi i popada?

Bestsellerowy album Ani Dąbrowskiej na specjalnym winylu. Jakie utwory zawiera?

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?

Burze i deszcz! Nagła zmiana pogody w poniedziałek. Gdzie dokładnie?

Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Tylko w czasie burz, które mogą wystąpić na wschodzie kraju, może osiągnąć do 60 km/h. Czeka nas pogodna i stosunkowo ciepła noc. Wczesnym wieczorem na samych krańcach wschodnich możliwe są słabe i przelotne opady deszczu. Jednak jak przekazał synoptyk wystąpią tylko wieczorem i szybko zanikną. W nocy temperatura maksymalna wyniesie od 8-9 stopni, do 14 stopni Celsjusza na północy. Lokalnie temperatura w nocy może przekroczyć 14 stopni. Głównie na południu i południowym zachodzie kraju – dodał Kamil Walczak.