Pogoda

i

Autor: pixabay.com/Alexis Jaka będzie pogoda w kolejnych dniach?

Pogoda

Boże Ciało 2023 - pogoda. Jaka prognoza na długi weekend?

2023-06-07 8:48

Boże Ciało to jedno z ważniejszych świąt w roku dla katolików. Dzień ten zawsze wypada po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Dla wielu osób jest to okazja nie tylko do udziału w uroczystościach kościelnych, ale też do wypoczynku czy zorganizowania małej wycieczki. Do tego potrzebna jest dobra pogoda. Czy tak będzie w 2023 roku?

Boże Ciało to potoczna i skrócona nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Każdego roku wypada ona w czwartek. Warto także zaznaczyć, iż ustawowo jest to wolny dzień od pracy. Charakterystyczną tradycją dla obchodów Bożego Ciała są procesje prowadzone do czterech ołtarzy - to właśnie główny punkt Bożego Ciała. Podczas procesji do czterech ołtarzy przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. To także okazja do odpoczynku, spędzenia czasu z rodziną czy krótkiego wyjazdu. Aby wszystkie te plany się powiodły, potrzeba jest dobra pogoda. Czy taka będzie? Mamy dla was prognozę pogody na Boże Ciało 2023.

Taylor Swift zagrała koncert w deszczu! Zdjęcia zachwycają internautów

Zagraniczne hity, które w 2023 roku kończą 10 lat!

Boże Ciało 2023 - prognoza pogody

Dla osób, które mają plany na tegoroczne Boże Ciało, mamy dobre informacje. Długoterminowe prognozy pogody wskazują na dobre warunki. Ma być słonecznie, ewentualnie może pojawić się zachmurzenie. Raczej nie trzeba obawiać się deszczu. Temperatury powietrza utrzymają się w okolicach 20 stopni.

Olivia Rodrigo zapowiada wielki powrót! Kiedy premiera nowych piosenek gwiazdy?

Boże Ciało 2023 - kiedy?

Data Bożego Ciała 2023 jest już znana od dawna. W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypada w czwartek 8 czerwca. Oczywiście, tak jak zawsze, jest to dzień wolny od pracy i nauki. Można to wykorzystać i zorganizować sobie długi weekend.

Źródło: Boże Ciało 2023 - pogoda. Jaka prognoza na długi weekend?