Bon Turystyczny ponownie PRZEDŁUŻONY. Do kiedy jest ważny?

i

Autor: Pixaby Bon Turystyczny ponownie PRZEDŁUŻONY. Do kiedy jest ważny?

Bon Turystyczny ponownie PRZEDŁUŻONY. Do kiedy jest ważny?

2022-01-13 9:28

Rodzice, którzy nie wykorzystali jeszcze bonu turystycznego, nie muszą się martwić, że bon przepadnie. Rząd bowiem przedłużył możliwość płacenia Polskim Bonem Turystycznym. Do kiedy jest ważny? Sprawdźcie poniżej wszystkie szczegóły.

Bon turystyczny to narzędzie wsparcia dla rodzin, które zostało wprowadzone w związku z pandemią COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności. Z bezgotówkowych rozliczeń bonem turystycznym rodzice i opiekunowie mogli początkowo korzystać do końca marca 2022 r. Teraz termin ten został przedłużony. Bon nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Choć czasu było dużo na wykorzystanie bonu, nie wszyscy to zrobili. Przykładowo, rodzice z województwa dolnośląskiego aktywowali do tej pory 232,7 tys. bonów z 323,3 tys. im przysługujących i zrealizowali nimi płatność na kwotę 145,2 mln zł. W całości wykorzystali 202,1 tys. bonów.

Spis treści

  1. Bon turystyczny. Do kiedy ważny? 
  2. Jak aktywować bon turystyczny i jak z niego korzystać? 

Bon turystyczny. Do kiedy ważny? 

Rodzice, którzy jeszcze nie mieli okazji wykorzystania bonu turystycznego, mogą być spokojni. Rząd przedłużył możliwość płacenia Polskim Bonem Turystycznym z końca marca 2022 r. aż do 30 września 2022 r.

Jak aktywować bon turystyczny i jak z niego korzystać? 

Bon turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Rodzic lub opiekun dziecka do 18. roku po potwierdzeniu swoich danych otrzymuje na PUE indywidualny kod płatności, który podaje podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania transakcji. Wówczas na telefon komórkowy rodzica przychodzi sms z jednorazowym kodem autoryzacyjnym potwierdzającym płatność bonem. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego kwoty. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Płatności bonem przyjmuje 29,5 tys. podmiotów w całej Polsce. Ich lista jest dostępna na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

W przypadku dodatkowych pytań o bon turystyczny, jego aktywację i płatności można kontaktować się ze specjalną infolinią całodobową pod numerem telefonu 22 11 22 111.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 12.01 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja oraz Kazimierz Krupa - publicysta ekonomiczny) Sedno Sprawy: Marcin Kierwiński
Źródło: Bon turystyczny ponownie PRZEDŁUŻONY. Do kiedy jest ważny?