Białoruskie wojska jeszcze DZIŚ mogą zaatakować Ukrainę. Podano dokładną godzinę

i

Autor: PAP/EPA/MIKHAIL PALINCHAK

Białoruskie wojska jeszcze DZIŚ mogą zaatakować Ukrainę. Podano dokładną godzinę

2022-03-11 18:00

Białoruskie wojska jeszcze dziś mogą zaatakować Ukrainę i wziąć udział w inwazji. Centrum Komunikacji Strategicznej StratCom podaje dokładną godzinę: Według wstępnych danych wojska białoruskie mogą być zaangażowane w inwazję już 11 marca o godzinie 21.00 – informuje StratCom.

Dziś o 14.30 ze straży granicznej nadeszła informacja o tym, że rosyjskie samoloty wyleciały z lotniska Dubrawica (Białoruś), weszły na terytorium Ukrainy, gdzie zawróciły nad miejscowościami Horodyczi i Tumeni, po czym ostrzelały miejscowość Kapani w Białorusi -informowały ukraińskie siły powietrzne. To zdarzenie oceniono jako prowokację: Cel to wciągnięcie Sił Zbrojnych Republiki Białorusi w wojnę z Ukrainą! - podkreśliło ukraińskie lotnictwo.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjski pilot wzięty do niewoli: Bombardowałem domy. My tę wojnę przegraliśmy

StratCom: Jeszcze dzisiaj możliwa inwazja białoruskich wojsk na Ukrainę

Na facebookowym profilu Centrum Komunikacji Strategicznej StratCom pojawiła się informacja, o tym, że jeszcze dziś możliwa jest inwazja białoruskich wojsk na Ukrainę. Chodzi o prowokacje, takie jak ta z ostrzelaniem białoruskiej miejscowości.

W poście możemy przeczytać, że po pierwszej rundzie negocjacji Putin i Łukaszenka mogli wykonać telefon do siebie.

- Niewykluczone, że mogli wydać następującą komendę: Putin - do podżegania do prowokacji, w sprawie rosyjskich samolotów w rejonie STU z białoruskiego terytorium Ukrainy; Łukaszenka - przygotować inwazję Sił Zbrojnych Białorusi na Ukrainę – czytamy.

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Źródło: Białoruskie wojska jeszcze DZIŚ mogą zaatakować Ukrainę. Podano dokładną godzinę