Artysta namalował portret Putina tym, co psy zostawiają na spacerze. Tak pomaga Ukrainie!

i

Autor: PAP/ www.facebook.com/Dominic-Murphy-Art-65461206992 Artysta namalował portret Putina tym, co psy zostawiają na spacerze. Tak pomaga Ukrainie!

Artysta namalował portret Putina tym, co psy zostawiają na spacerze. Tak pomaga Ukrainie!

2022-03-11 14:12

Kontrowersyjny brytyjski artysta wpadł na pomysł, aby namalować portret Putina... odchodami psa. W ten sposób chciał pokazać, jak bardzo nie szanuje dyktatora Rosji i jednocześnie oddać hołd ofiarom wojny w Ukrainie. Obraz został już sprzedany. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone Ukraińcom.

Dominic Murphy, brytyjski malarz, w trakcie trwającej wojny rosyjsko-ukraińskiej, chciał zarówno zebrać pieniądze dla ofiar wojny, jak i wyrazić pogardę wobec działań prezydenta Rosji Władimira Putina. Namalował więc jego portret używając do tego psiej kupy, wystawiając go później na aukcję.

- Zrobiłem portret Putina, używając psiej kupy - powiedział Dominic Murphy w Welwyn Hatfield Times.

Na jego stronie internetowej dzieło zostało zatytułowane: „Poo-tin's a S – – t”.

Artysta znany m.in. z malowania scen Alicji w Krainie Czarów, pochodzący z Welwyn Garden City w Hertfordshire, chciał w ten sposób wyrazić oświadczenie przeciwko rosyjskiej agresji.

- Pomyślałem, że gdybym mógł namalować coś, co jest istotne dla konfliktu i co przykułoby uwagę, mógłbym wyprodukować kilka odbitek i dać zysk potrzebującym – napisał Murphy w opisie śmierdzącego dzieła mistrzowskiego, które kosztuje 40 GBP (52,66 USD).

Jak podkreśla Murphy, pomimo swoich nietypowych składników, obraz nie śmierdzi. Psie odchody zostały zmieszane z innym składnikiem.

- Zmieszałem to z błotem, a następnie pomalowałem całość około 30 razy, aby nie było nic czuć wyjaśnił. - Naprawdę podobał mi się pomysł, by móc obrazić Putina podczas zbierania pieniędzy dla ludności Ukrainy. Miałem całkiem dobrą reakcję na to, ponieważ ludzie widzą, że jest to zabawne, ale dość przejmujące.

Jak dotąd, Murphy był w stanie zebrać 500 funtów (około 659 dolarów), sprzedając oryginalny obraz i kopie na Hatfield Market. Ma nadzieję zwiększyć tę liczbę przed wniesieniem składki do UNICEF.

Wraz z „Poo-tin's a S – – t” artysta sprzedaje również obraz Putina w przebraniu Adolfa Hitlera za 40 funtów (52,66 USD).

Czy możesz być WWO, czyli osobą wysoko wrażliwą?

Pytanie 1 z 12
Czy sądzisz, że czujesz więcej niż inni ludzie?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

prof. Antoni Dudek: Putin jest w psychozie. Ukraińcy będą chcieli go zlikwidować [Super Raport]
Źródło: Artysta namalował portret Putina tym, co psy zostawiają na spacerze. Tak pomaga Ukrainie!