Arkusz CKE biologia rozszerzona matura 2023 - ODPOWIEDZI, ZADANIA 11.05

2023-05-11 14:07

Matury trwają w najlepsze. W czwartek 11 maja około 55 000 maturzystów podeszło do matury z biologii na poziomie rozszerzonym. Gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi? Czy są już dostępne w sieci rozwiązania do zadań? Sprawdziliśmy to!

Rozszerzona biologia na maturze 2023 - ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, ZADANIA. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące egzaminu z 11 maja znajdziecie w jednym miejscu. Matury 2023 trwają najlepsze, a po obowiązkowych maturach na poziomie podstawowym, przyszedł czas na wybrane przez maturzystów rozszerzenia. W czwartek 11 maja 2023 roku, maturzyści z całej Polski otworzyli arkusze z rozszerzonej biologii. Na rozwiązanie wielu zadań otwartych przeznaczono 180 minut, czyli trzy godziny zegarowe. Matura rozszerzona z biologii składa się z zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru, zadań typu prawda-fałsz, zadań zamkniętych na dobieranie. To jednak nie koniec. W arkuszu znajdują się też zadania otwarte z luką, wymagające uzupełnienia zdania albo zapisania odpowiedzi jednym lub kilkoma wyrazami. Dodatkowo znajduje się także zadanie, gdzie trzeba napisać krótki tekst na dany temat z polecenia. Gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy?

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy będą wyniki matur 2023? Jak się zalogować?

Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta

Matura rozszerzona biologia 2023 - ODPOWIEDZI

Gdzie szukać odpowiedzi do matury z rozszerzonej biologii 2023? Niestety klucza odpowiedzi nie znajdziemy w sieci. CKE nie udostępnia go w dniu egzaminów, a oficjalne wskazówki, jak należało rozwiązać arkusz, pojawią się w dniu wyników już 7 lipca. Swoje odpowiedzi zdający mogą skonsultować z nauczycielami od tego przedmiotu lub ze swoim korepetytorem.

ZOBACZ TAKŻE: Przydatne zwroty na ustny angielski 2023. Przecieki i podpowiedzi na egzamin

Matura rozszerzona biologia 2023 - ARKUSZ CKE

Gdzie szukać arkusza CKE z rozszerzonej biologii? Arkusz maturalny z biologii będzie dostępny na oficjalnej stronie CKE w dniu egzaminu 11 maja, o godzinie 14:00. Jak tylko arkusz pojawi się w sieci, od razu zaktualizujemy dla Was ten artykuł, a zadania umieścimy w specjalnej galerii.

AKTUALIZACJA

Arkusze z rozszerzonej biologii są już dostępne. Znajdziecie je w galerii w naszym artykule, a także na oficjalnej stronie CKE.

Matura rozszerzona biologia 2023 - ZADANIA

Jakie zadania były na maturze z rozszerzonej biologii? Arkusze są pilnie strzeżone, a ich treść nie ma prawa wypłynąć wcześniej niż przed tym, jak zdający zasiądą w sali egzaminacyjnej. O tym jakie zadania były na maturze z biologii rozszerzonej z pewnością pojawią się na Twitterze, gdy maturzyści będą wychodzić ze swoich egzaminów.