Aleksandra Król

i

Autor: https://www.facebook.com/aleksandrakrol.official Aleksandra Król

Aleksandra Król - kim jest polska sportsmenka? To ona niesie flagę podczas otwarcia ZIO 2022!

2022-02-02 13:35

Aleksandra Król poniesie flagę Polski podczas ceremonii otwarcia Olimpiady zimowej 2022 w Pekinie. Kim jest? Ile ma lat? W jakich konkurencjach startuje podczas Igrzysk? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Kim jest Aleksandra Król? To pytanie mogą sobie zadawać wszyscy, którzy usłyszeli o zmianie w składzie chorążych polskiej reprezentacji na Olimpiadę zimową 2022 w Pekinie. Pierwotnie flagę Polski, w towarzystwie Zbigniewa Bródki, miała nieść Natalia Czerwonka. Panczenistka, zdobywczyni srebrnego medalu na Igrzyskach w Soczi, uzyskała jednak pozytywny wynik testu na koronawirusa i trafiła na kwarantannę. Polski Komitet Olimpijski szybko podjął decyzję - zamiast Czerwonki na czele reprezentacji zobaczymy Aleksandrę Król. Snowboardzistka ma szansę na wywalczenie medalu. Warto więc już teraz dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat.

Poradnik Zdrowie - Udar słoneczny

Aleksandra Król - najważniejsze informacje o sportsmence

Aleksandra Król to urodzona 20. listopada 1990 w Zakopanem polska snowboardzistka. Jest członkinią klubu KS F2Dawidek Team.pl, a trenuje ją Oskar Bom. Aleksandra Król specjalizuje się w snowboardowym slalomie gigancie równoległym i slalomie równoległym. To właśnie w tych konkurencjach nasza reprezentantka ma największe szanse na medale olimpijskie.

Polka ma już doświadczenie olimpijskie. Na Igrzyskach startowała dwa razy - w Soczi w 2014 roku (9. miejsce w slalomie gigancie równoległym oraz 12. miejsce w slalomie równoległym) i w Pjongczangu w 2018 (11. miejsce w slalomie gigancie równoległym).

Aleksandra Król - osiągnięcia

Aleksandra Król jest zawodniczką z dużym doświadczeniem. Od 2009 regularnie startuje w snowboardowych Mistrzostwach i Pucharze Świata oraz Pucharze Europy. Trzy razy stawała na podium w zawodach Pucharu Świata: 2. miejsce w Moskwie 2013 roku, 2. miejsce w Bad Gestein w 2019 i 1. miejsce w Simonhöhe 14. stycznia 2022, co jest jej największym osiągnięciem w karierze.

Aleksandra Król - Instagram

Snowboardzistka jest bardzo aktywna w internecie, o czym świadczy chociażby jej konto na Instagramie. Jej profil lolakrol obserwuje prawie 5. tysięcy osób, a sportsmenka zamieszcza tam głównie zdjęcia ze stoków.

Źródło: Aleksandra Król - kim jest polska sportsmenka? To ona niesie flagę podczas otwarcia ZIO 2022!