policja

i

Autor: pixabay.com

UWAŻAJ NA DRODZE

Akcja znicz 2023 - od kiedy wzmożone kontrole na drogach? Można dostać mandat na Wszystkich Świętych

2023-11-01 11:48

Nadchodzi 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który jest ustawowo wolny. W tym czasie należy spodziewać się zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy, ale i na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę i niełamanie przepisów drogowych. Kiedy zaczyna się akcja znicz 2023 i ile trwa? To przydatna informacja dla kierowców.

Policyjna akcja znicz 2023 zbliża się wielkimi krokami. Wszystko dlatego, że nadchodzi dzień Wszystkich Świętych. Rodziny tłumnie udają się na cmentarze, a ruch nie tylko na parkingach ale i na drodze jest mocno wzmożony. Mimo iż 1 listopada to dzień szczególny i nakłania do zadumy, to zamyślenie, pośpiech i często niekorzystne czynniki atmosferyczne powodują, że kierowcy popełniają różnego rodzaju wykroczenia. Niebezpieczne hamowanie, wyprzedzanie na trzeciego, nieuważna jazda, a także zbyt szybka prędkość mogą być przyczyną wypadków. Do tego dochodzi także zmrok i opady deszczu, a jak wszyscy wiemy, do tragedii wiele nie trzeba. Policja jak co roku apeluje, by kierowcy podczas Wszystkich Świętych zdjęli nogę z gazu i by uważali nie tylko na siebie, ale także na innych. Od kiedy do kiedy trwa akcja znicz 2023? To trzeba wiedzieć!

Super Ring - Nowy taryfikator mandatów

Akcja znicz 2023 - od kiedy?

Od kiedy do kiedy jest akcja znicz 2023? Ile trwa? Kierowcy muszą to wiedzieć! Tegoroczna akcja znicz rozpocznie się już w piątek 27 października i potrwa prawdopodobnie do czwartku 2 listopada włącznie. W związku z dniem Wszystkich Świętych policjanci będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Ponadto mundurowi przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu i poza terenem zabudowanym, tym bardziej że w weekend 28-29 października zmieniany jest czas i szybciej będzie robiło się ciemno. Odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, która może uratować życie pieszego.

Zabobony i przesądy w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Gdy kobieta ładnie wygląda w ciąży to...