upał, gorąco

i

Autor: pixabay.com

PROGNOZA POGODY

Afrykańskie upały znowu wracają do Polski. Na termometrach nawet 37 stopni Celsjusza!

2023-08-26 15:47

Upał nieco odpuścił, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Okazuje się, że wielkimi krokami zbliżają się do Polski wysokie temperatury! Najbliższy weekend będzie zwiastował nie tylko letnią pogodę, ale także i jesienną. Będą wysokie temperatury, ale także burze z obfitym deszczem, silny wiatr, a nawet grad. Sprawdź szczegółową prognozę pogody.

Jeśli myśleliście, że gorące lato powoli odchodzi - nic z tych rzeczy. Upał nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zgodnie z tym, co podaje serwis fanipogody.pl najbliższy weekend będzie bardzo ciepły. W wielu regionach Polski prognozowane są temperatury w granicach od 28 do nawet 37 stopni Celsjusza! To jednak nie koniec. W najbliższym czasie lato będzie spotykać się z jesienią, a my będziemy tego świadkami. Oprócz wysokich temperatur prognozowane są także intensywne opady deszczu, a nawet gwałtowne burze. Niewykluczone są także opady gradu o średnicy 5 cm, wiatr w porywach może zawiać podczas burz nawet do 100 km/h, a nawet istnieje ryzyko lokalnych trąb powietrznych. Gdzie będzie najcieplej?

Niedziela handlowa 27 sierpnia. Do której otwarty jest Lidl, Biedronka, Auchan

Wakacyjna sonda nad Bałtykiem. Za to Polacy kochają polskie morze #EwelinaPyta

Upalny weekend 26-27 sierpnia

Szykuje się bardzo gorący ostatni weekend sierpnia. Już w piątek 25.08 prognozowane są przelotne opady deszczu i burze przemieszczające się z zachodu na wschód naszego kraju. Możliwy będzie także grad, a temperatury będą wahać się od 24 do 29 stopni Clesjusza. Bez deszczu tego dnia zapowiada się jedynie na krańcach wschodnich. Co z weekendem? Okazuje się, że będzie on naprawdę gorący i szalony, ponieważ w sobotę 26 sierpnia nad Polską trwać będzie walka jesieni i lata. Przepychanki pogodowe będą miały groźny i dynamiczny charakter, ponieważ prognozowane są silne burze i ulewy. Na wschodzie kraju panował będzie upał, natomiast na zachodzie temperatury będą niższe o nawet 10 stopni. Jak podaje serwis fanipogody.pl, niedziela będzie najgorętsza. To właśnie 27 sierpnia prognoza dla Podkarpacia mówi, że pojawią się tam temperatury nawet na poziomie 37 stopni Celsjusza. Podsumowując, w najbliższy piątek 25 sierpnia i w weekend 26-27 sierpnia, grzmieć będzie nad całą Polską nie tylko w dzień, ale także nocą.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy będzie chłodniej w Polsce? Znamy datę ochłodzenia i zmiany pogody

Sonda
Boisz się burzy?