Łukasz Skorupski

i

Autor: AKPA

Życie piłkarza

Kariera i życie prywatne Łukasza Skorupskiego. To warto o nim wiedzieć

2023-11-21 16:18

Łukasz Skorupski to polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w reprezentacji Polski, ale przede wszystkim we włoskim klubie Bologna FC. Jak wyglądały początki jego kariery? Kim jest jego piękna żona? Najważniejsze informacje z jego życia, znajdziecie w naszym artykule.

Łukasz Skorupski - statystyki, żona, zarobki, wiek, wzrost: takie informacje najczęściej poszukiwane są przez internautów w sieci. Fani piłki nożnej bardzo dobrze wiedzą kim jest Łukasz Skorupski. To bramkach reprezentacji Polski, a także bramkarz grający we włoskim klubie Bologna FC. Piłkarz rozpoczął swoją karierę w Pogoni Zabrze, a następnie w 2003 roku przeszedł do Górnika Zabrze, , jednak występował jedynie w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W lutym 2011 roku został wypożyczony na rok do Ruchu Radzionków, gdzie łącznie rozegrał 14 spotkań, a następnie powrócił do Górnika. Jego kariera nabierała tempa, ponieważ w lipcu 2013 roku podpisał czteroletni kontrakt z AS Romą, po czym dwa lata później został wypożyczony na rok do Empoli FC. Dokładnie 22 czerwca 2018 roku podpisał pięcioletni kontrakt z Bologną FC, w której gra do dziś.

Lewandowski vs Ronaldo - który przystojniejszy? | Ewelina pyta i nie błądzi #4

Łukasz Skorupski - wiek, wzrost

Ile lat ma Łukasz Skorupski? Bramkarz urodził się 5 maja 1991 roku w Zabrzu, więc jak łatwo można obliczyć ma 32 lata. Internauci poszukują także informacji na temat tego, ile wzrostu ma Łukasz Skorupski. To nie jest żadna tajemnica. Piłkarz mierzy około 187 cm wzrostu.

Łukasz Skorupski - żona, dzieci

Kim jest żona Łukasza Skorupskiego? Wszystkie panie które wzdychają do bramkarza, mogą tylko o nim pomarzyć. Przystojny piłkarz ma przepiękną żonę Włoszkę, Matilde Rossi. Poślubił ją dokładnie 14 czerwca 2017 roku, a rok później w 2018 roku na świat przyszedł ich syn, Leonardo.

Łukasz Skorupski - zarobki

Ile zarabia Łukasz Skorupski? Zarobki piłkarzy często interesują wiele osób. W 2019 roku mówiło się, że bramkarz w Bolognie FC inkasuje rocznie 850 tys. euro!

Łukasz Skorupski - Instagram

Łukasz Skorupski jest aktywny na Instagramie, gdzie obserwuje go blisko 50 tysięcy fanów. Znajdziecie go bez problemu wpisując w lupkę jego imię i nazwisko lub oficjalny nick @lukaszskorupski28