sen

i

Autor: pixabay.com

Źle śpisz w nocy? Za problemy ze snem odpowiada WAŻNE zjawisko na niebie!

2022-04-29 9:02

Czasami tak jest, że obracamy się z boku na bok i po prostu nie możemy zasnąć. Dlaczego? Jaki jest powód? Jedni mówią, że to zbyt długie spędzanie czasu w telefonie, drudzy że to przez popołudniowe drzemki. Jednak czy wiedziałeś, że za ostatnie problemy ze snem odpowiada dosyć ciekawe zjawisko astronomiczne? Sprawdź szczegóły.

Sen jest bardzo ważny dla każdego człowieka, a powód jest oczywiście banalny! Nasz organizm potrzebuje go każdego dnia, by po prostu dobrze funkcjonować i tryskać energią. Ma bardzo ważny wpływ na efektowną pracę mózgu i na pamięć, a jego niedobór powoduje zmęczenie, problemy z koncentracją i ma zły wpływ na nasz organizm. Niestety wiele osób ma również problemy z bezsennością. Pewnie wielokrotnie miałeś tak, że kładłeś się zmęczony i przerzucałeś się tylko z boku na bok, ponieważ nie mogłeś usnąć. Dlaczego się tak dzieje? Powodów jest sporo. Zbyt długie spędzanie czasu w telefonie przed snem, wypicie kawy, czasami nawet długie drzemki w dzień. Jednak czy wiedziałeś, że może być to spowodowane również przez zjawiska pojawiające się na niebie?

Topky (Szybkie Pytania)

Zaćmienie Słońca 2022 - problemy ze snem

W ostatnim czasie masz problemy ze snem? Trudno Ci zasnąć lub wybudzasz się w nocy po kilka razy? Powodem może być zbliżające się Zaćmienie Słońca, które sprawia że nie możemy usnąć, a kiedy już nam się uda to budzimy się nawet po kilka razy. Inni natomiast odczuwają okropne zmęczenie i najchętniej spaliby cały czas. Dlaczego tak się dzieje? Choć na ten temat nie ma żadnych naukowych przesłanek, to według psychologów wpływ Zaćmienia może być odczuwany na kilka dni przed jego pojawieniem się, a nawet kilka dni po. Każdy człowiek jest inny, dlatego u każdego objawią się inne symptomy. Jedni są zmęczeni, drugich boli głowa, a jeszcze inni cierpią na bezsenność lub mają mnóstwo energii. Zaćmienie Słońca pojawia się przynajmniej dwa razy w roku - kiedy wystąpi w takim razie w 2022?

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na majówkę 2022 - deszcz czy słońce? Czym zaskoczy nas początek miesiąca?

Zaćmienie Słońca 2022 - DATA

Kiedy jest Zaćmienie Słońca 2022? Data nie jest żadną tajemnicą! Dokładnie w sobotę 30 kwietnia około godziny 21:14 czasu polskiego, rozpocznie się częściowe zaćmienie słońca. Co ciekawe, zobaczą je osoby przebywające w Ameryce Południowej oraz w południowym rejonie Pacyfiku i w okolicach Antarktydy. Czy w Polsce będzie można zobaczyć Zaćmienie Słońca? Niestety mamy dla Was złą wiadomość. Niestety, nie będziemy mogli obejrzeć tego wyjątkowego zjawiska w naszym kraju. Spokojnie! Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Już w październiku 2022 czeka na nas kolejne zjawisko tego typu i będzie można podziwiać je również w Polsce.

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?