Dzień Matki i Ojca

i

Autor: pixabay

Dzień Matki i Dzień Ojca 2022 - kiedy i jak obchodzimy te święta?

2022-05-02 8:15

Dzień Matki oraz dzień ojca to jedne z najbardziej wyjątkowych świąt. Są to dni kiedy można w wyjątkowy sposób podziękować rodzicom za wszystkie wspaniałe chwile, trud włożony w wychowanie i najzwyczajniej na świecie spędzić czas z najbliższymi nam osobami.

Dzień Matki i Dzień Ojca, na całym świecie obchodzony jest w różnych terminach. W Polsce Dzień Matki świętujemy w maju, natomiast Dzień Ojca w czerwcu. Oba święta mają również swoją historię.

Dzień Matki to święto, które obchodzone było już za czasów starożytnych Greków oraz Rzymian. Wówczas czcią otaczano boginie symbolizujące płodność. Wiosna jest czasem kiedy natura budzi się życia, odradza się na nowo, a ziemia staje się urodzajna. Był to więc idealny czas, aby podziękować matkom-boginiom za opiekę.

Dzień Ojca we wcześniejszych czasach nie był tak popularnym świętem jak Dzień Matki, ponieważ to matki zwykle zajmowały się swoimi pociechami i dbały o ognisko domowe, więc siłą rzeczy budowały bliższe relacje ze swoimi dziećmi. Ojcowie natomiast spędzali czas poza domem, w pracy, a by zapewnić rodzinie byt. Obecnie Dzień Ojca jest tak samo uroczyście obchodzony jak Dzień Mamy.

Dzień Matki – kiedy obchodzimy święto wszystkich Mam?

Dzień Mamy obchodzimy 26 maja, w tym roku święto wszystkich mam przypada w czwartek. Najlepszym prezentem jaki można wręczyć mamie jest ten dany od serca. Każda mama ucieszy się ze szczerych życzeń, ponieważ najważniejsza jest pamięć i podziękowania za trud włożony w wychowanie. Świetnym pomysłem jest również wręczenie laurki, kartki z życzeniami, kwiatów lub słodkiej niespodzianki. Jeżeli chcemy wyróżnić naszą mamę czymś szczególnym warto już wcześniej dowiedzieć się, czego może potrzebować najbliższa nam osoba. Może jest to voucher na masaż, bilety do teatru czy kina lub wspólne wyjście na obiad czy kolację. Żyjąc w ciągłym pędzie przyda się chwila wytchnienia.

Dzień Ojca – kiedy świętujemy dzień Ojca?

Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca. W tym roku święto naszych ojców przypada w czwartek. Ciekawostką jest, że święto to obchodzone jest dopiero od 1965 roku. Naszych kochanych tatusiów możemy obdarować ciepłym słowem, słodkim upominkiem, wybrać się na wycieczkę za miasto czy podarować mu coś szczególnego. Doskonałym pomysłem będzie album ze zdjęciami, w którym umieścimy nasze zdjęcia z dawnych, ale i obecnych lat. Zawsze miło jest wrócić do rodzinnych wspomnień. Możemy również podarować tacie bon podarunkowy do ulubionego sklepu z gadżetami. Warto również pomyśleć o wspólnym wyjściu i zaskoczyć ukochanego rodzica biletami na koncert ulubionej kapeli.

Drewniane, zdobione serce na Dzień Mamy - cz. 2 - Decoupage
Źródło: Dzień Matki i Dzień Ojca 2022 - kiedy i jak obchodzimy te święta?