Żeby nie było śladów

i

Autor: Kino Świat

Żeby nie było śladów - premiera, obsada, zwiastun jednego z najbardziej oczekiwanych filmów 2021 roku

2021-08-06 16:11

To bez wątpienia jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów 2021 roku! Film „Żeby nie było śladów” zostanie pokazany na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie w Konkursie Głównym powalczy o prestiżową statuetkę Złotego Lwa. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jan P. Matuszyński. Kiedy premiera?

Żeby nie było śladów - o czym jest? Rutynowe zatrzymanie w centrum Warszawy, które zakończyło się tragedią. Zbrodnia, która poruszyła cały naród. W maju 1983 roku władze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej zaangażowały cały swój aparat państwowy – Służbę Bezpieczeństwa, milicję, media, prokuraturę i sądy, aby za wszelką cenę i w majestacie prawa uchronić winnych śmierci Grzegorza Przemyka od jakichkolwiek konsekwencji. Film fabularny „Żeby nie było śladów” oparty jest o wątki zawarte w bestsellerowym, nagrodzonym Literacką Nagrodą NIKE reportażu Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Reżyserem jest Jan P. Matuszyński – twórca obsypanej na całym świecie nagrodami „Ostatniej Rodziny” i serialu „Król”, a za produkcję odpowiada Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham, producenci nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”. Autorką scenariusza do filmu „Żeby nie było śladów” jest Kaja Krawczyk-Wnuk. W projekcie wzięli udział również stale współpracujący z Janem P. Matuszyńskim twórcy, m.in. operator Kacper Fertacz oraz montażysta Przemysław Chruścielewski.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Żeby nie było śladów - premiera, zwiastun

Żeby nie było śladów będzie miało swoją premierę na festiwalu w Wenecji, ale niedługo później pojawi się w kinach. Premiera dla szerokiej publiczności odbędzie się 24 września. Tego dnia będzie można pójść do kina, aby obejrzeć film. Dostępny jest już zwiastun, który można zobaczyć niżej.

Żeby nie było śladów - obsada

W filmie zobaczymy plejadę gwiazd polskiego kina, a główne role zagrają Tomasz Ziętek i Sandra Korzeniak oraz Mateusz Górski jako Grzegorz Przemyk. Ponadto w filmie wystąpią m.in. Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot, Aleksandra Konieczna, Sebastian Pawlak, Adam Bobik, Andrzej Chyra, Michał Żurawski, Rafał Maćkowiak i Dariusz Chojnacki.

Źródło: Żeby nie było śladów - premiera, obsada, zwiastun jednego z najbardziej oczekiwanych filmów 2021 roku