Zaćmienie Słońca

i

Autor: pixabay.com

Zaćmienie Słońca 2021 - czy zjawisko będzie widoczne w Polsce? Grudzień zapowiada się magicznie!

2021-12-01 9:51

Grudzień to magiczny miesiąc nie tylko ze względu na Święta Bożego Narodzenia, ale także przez zjawiska, które będą gościć na niebie. Naszym oczom ukażą się spadające gwiazdy, Pełnia Zimnego Księżyca, Kometa Leonard, a w dodatku okazuje się, że na początku miesiąca będzie miało miejsce Zaćmienie Słońca. Czy będzie widoczne w Polsce?

Zaćmienie Słońca 2021 - kiedy jest? Ile trwa? Czy Zaćmienie Słońca będzie widoczne również w Polsce? Takie pytania rodzą się w głowie niejednej osoby, która kocha delektować się zjawiskami pojawiającymi się na niebie. Grudzień to magiczny miesiąc, nie tylko ze względu na Święta Bożego Narodzenia, prószący śnieg z nieba, który otula miasta, ale także naturalne efekty, które pojawiają się na niebie. W tym miesiącu będziemy świadkami Pełni Zimnego Księżyca, deszczu meteorów z roju Geminidów i Ursydów, ale także naszym oczom może ukazać się pędząca Kometa Leonard. Okazuje się jeszcze, że na początku grudnia będzie miało miejsce całkowite Zaćmienie Słońca. Jest to zjawisko, które następuje wtedy gdy nasz naturalny satelita - Księżyc, ustawia się między Słońcem, a Ziemią i przysłania wtedy światło słoneczne. Szykuje się piękny obraz dla oka, jednak czy niesamowity spektakl będzie widoczny z Polski?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Zaćmienie Słońca 2021 - czy będzie widać w Polsce? [DATA, GODZINA, MIEJSCE]

Zaćmienie Słońca pojawi się na niebie w sobotę 4 grudnia. Spektakl rozpocznie się o godzinie 6:29 czasu polskiego, jednak faza całkowitego zaćmienia potrwa chwilę później, bo od 8 do około godziny 9:06. Zaćmienie Słońca dobiegnie końca około 10:37. Czy będzie można podziwiać zjawisko z Polski? Niestety nie mamy dobrych informacji. Zaćmienie Słońca będą mogli dostrzec tylko nieliczni mieszkańcy Ziemi. Całkowite Zaćmienie będzie widoczne tylko na Antarktydzie, jednak przy sprzyjających warunkach pogodowych, niektóre kraje południowej Afryki - RPA, Namibia, mają szansę zobaczyć zjawisko w fazie częściowej.

Sonda
Czy chciałbyś zobaczyć całkowite Zaćmienie Słońca?
Źródło: Zaćmienie Słońca 2021 - czy zjawisko będzie widoczne w Polsce? Grudzień zapowiada się magicznie!