czarny kot

i

Autor: pixabay.com

Zabobony i przesądy w Polsce. Czy znasz je wszystkie? [QUIZ]

2023-01-13 10:53

Nie każdy wierzy w przesądy, ale każdy o nich słyszał. Czarny kot na drodze, czterolistna koniczynka, rozsypana sól, zbite lustro i nie tylko. Jednak czy wiesz, co kryje się pod danym przesądem? Sprawdź swoją wiedzę o polskich zabobonach w naszym quizie. Dobra zabawa gwarantowana, ale także garść oryginalnych ciekawostek!

Przesądy i zabobony przekazywane są od lat z pokolenia na pokolenie. Dla większości osób są idealnym przykładem do robienia żartów, ale znajdą się też tacy, co naprawdę w nie wierzą. Gdy czarny kot przemknie im przed nosem od razu drżą z niepokoju, a gdy przypadkowo zbiją lustro, wierzą że nieszczęście będzie się za nimi ciągnąć aż siedem lat! Jednym z popularniejszych przesądów w naszym kraju jest też rozsypana sól, przejście pod drabiną, czy też czerwona wstążeczka, którą zawiesza się w łóżeczku lub wózku niemowlaka, aby uchronić go przed urokami. To jednak nie koniec zabobonów, które wywodzą się z polskiej kultury. Jest ich znacznie więcej i dotyczą kobiet ciężarnych, ślubów, ale i życia codziennego!

Szybkie pytania - Doda

Przesądy i zabobony - QUIZ

Czy wiesz co oznacza przejście pod drabiną, a co gdy kobieta promienieje w ciąży? A może wiesz co kryje się pod zabobonem zakładania obrączek przez młodą parę przed ich uroczystością? Sprawdź swoją wiedzę o przesądach w quizie poniżej. Niektóre mogą Cię zaskoczyć!

Zabobony i przesądy w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Gdy kobieta ładnie wygląda w ciąży to...