Gwiazdy

To on przejmuje stery w „Tak to leciało!”. Gwiazda Polsatu wraca do TVP

2024-06-13 14:10

Kacper Kuszewski, popularny aktor i wokalista, został nowym gospodarzem programu „Tak to leciało!”. Właśnie ruszyły nagrania do jesiennej edycji show.

„Tak to leciało!” to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekstach popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady „im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz”. W nowej, jesiennej edycji show w roli gospodarza zadebiutuje popularny aktor i wokalista – Kacper Kuszewski.

– Bardzo się cieszę, że będę miał okazję poprowadzić „Tak to leciało!”. To program muzyczny, a ja sam bardzo lubię śpiewać i lubię, jak inni śpiewają – mówi Kacper Kuszewski. – To, że w „Tak to leciało!” wykonujemy tylko polskie piosenki, stanowi dodatkowy atut. Po raz pierwszy biorę udział w tego typu przedsięwzięciu nie jako uczestnik, a prowadzący, więc towarzyszą mi duże emocje. Ponadto doskonale rozumiem, co przeżywają uczestnicy programu. Zadbanie o ich dobry nastrój i komfort to moje najważniejsze zadanie. Będę się starał dodawać im odwagi i podnosić na duchu, bo doskonale wiem, że występ w programie telewizyjnym to spory stres dla każdego. Widzom zaś, wraz całą ekipą „Tak to leciało!”, postaramy się dostarczyć cotygodniową porcję doskonałej rozrywki przy największych polskich przebojach.

Pierwsze odcinki „Tak to leciało!” z udziałem Kacpra Kuszewskiego będzie można oglądać na antenie TVP2 już jesienią

Nie zabraknie odcinków specjalnych z udziałem gwiazd. Pojawią się także nowości w formule programu: odświeżona scenografia, materiały filmowe i fotografie z prywatnych archiwów uczestników programu czy też ulubiona piosenka na wejście, którą każdy uczestnik przywita się z widzami, a także dodatkowe „wyjście awaryjne”, czyli możliwość wymiany piosenki w przypadku, gdy uczestnik nie będzie potrafił uzupełnić brakujących słów w tekście.

Podobnie jak w poprzednich edycjach uczestnicy będą mieli do wyboru 9 muzycznych kategorii oraz hit za 100 000. Pod każdą kategorią kryją się dwie piosenki. Gracz wybiera jedną z nich, a następnie wykonuje utwór przy akompaniamencie zespołu. Na ekranie wyświetlają się słowa piosenki, tak jak podczas klasycznego karaoke. W pewnym momencie muzyka milknie, a na ekranie pozostaje miejsce do uzupełnienia tekstu. Jeśli uczestnik prawidłowo dośpiewa brakujące wyrazy, przechodzi dalej.

Format cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Był z powodzeniem realizowany w ponad 25 krajach, w tym między innymi w USA, Francji, Włoszech, Kanadzie, Indiach, Izraelu, Meksyku, Chile czy w Egipcie. Na antenie TVP program zadebiutował w 2008 roku.

Źródło: To on przejmuje stery w „Tak to leciało!”. Gwiazda Polsatu wraca do TVP