GWIAZDY

Tak Krzysztof Cugowski wygląda bez okularów. Dlaczego występuje w nich na scenie?

2024-07-08 9:35

Krzysztof Cugowski znany z Budki Suflera zawsze pojawia się na scenie w okularach przeciwsłonecznych. Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wygląda bez nich i dlaczego wszędzie w nich występuje? Powodów jest kilka.

Krzysztof Cugowski to jeden z artystów, który posiada najmocniejszy głos w Polsce. Współzałożyciel i wieloletni wokalista rockowego zespołu Budka Suflera, nagrał z nim dwanaście albumów studyjnych. Słuchacze znają bardzo dobrze kawałki z repertuaru grupy takie jak "Bal wszystkich świętych", "Jolka, Jolka pamiętasz", "Za ostatni grosz" czy też "Takie tango". Cugowski od lat pokazuje, że prawdziwa miłość do muzyki nie zna granic ani czasu, a jego twórczość wciąż żyje i wzrusza serca słuchaczy. Warto wiedzieć, że historia Budki Suflera, choć oficjalnie powstała w 1974 roku, sięga jednak jesieni 1969, kiedy to odbywały się pierwsze próby wokalisty Krzysztofa Cugowskiego (wówczas jeszcze licealisty) i jego szkolnych kolegów - gitarzysty Krzysztofa Brozi, basisty Janusza Pędzisza i perkusisty Jacka Grüna.

ZOBACZ TAKŻE: Tyle Edyta Górniak bierze za występ na weselu. Tanio nie jest

Krzysztof Cugowski ma marną emeryturę. Muzyk narzeka, że to grosze

Krzysztof Cugowski z Budki Suflera bez okularów

Krzysztof Cugowski od lat występuje na scenie i zawsze gdy na nią wychodzi, na jego nosie znajdują się przeciwsłoneczne okulary. Dlaczego wieloletni wokalista i lider Budki Suflera zasłania sobie oczy? Jak dobrze wiemy, okulary przeciwsłoneczne - jak i zerówki z przezroczystym szkłem służą ludziom nie tylko do ochrony oczu przed promieniami słonecznymi, czy też przed ekranem monitora i telewizora. Okulary pomagają w zakryciu emocji, sprawiają, że można mniej się stresować i są kluczem do zwycięstwa. U niektórych gwiazd panuje trend na zakrywanie oczu okularami przeciwsłonecznymi i zalicza się do tego grona Grzegorz Skawiński z Kombii, Donatan czy też Mrozu.

ZOBACZ TAKŻE: Budka Suflera czy Perfect? Sprawdź czy rozpoznasz kto śpiewa "Nie płacz Ewka", a kto "Jolka, Jolka pamiętasz"

Artystą który nie pojawia się przed publicznością na scenie bez okularów przeciwsłonecznych jest także Krzysztof Cugowski z Budki Suflera. Choć wokalista nigdy nie podał konkretnego powodu dlaczego je zakłada, możemy domyślać się tylko, że chodzi tu o element stylizacji, który zapada fanom w pamięci. Problemem może być też oślepiające światło na koncertach oraz błysk fleszy aparatów na ściankach i czerwonych dywanach. To też moda, która powoduje że fani artysty nie mogą do końca mogą odgadnąć jego duszę. W naszej galerii poniżej znajdziecie zdjęcia Krzysztofa Cugowskiego bez okularów.