Ta aplikacja KRADNIE piny i hasła! Czym prędzej usuń ją z telefonu! [NAZWA]

i

Autor: canva.com Ta aplikacja KRADNIE piny i hasła! Czym prędzej usuń ją z telefonu! [NAZWA]

Ta aplikacja KRADNIE piny i hasła! Czym prędzej usuń ją z telefonu! [NAZWA]

2022-02-24 13:11

Aplikacje na Androida mają zabezpieczenia, ale nie są one problemem dla najbardziej wyrafinowanych oszustów. W internecie coraz częściej pojawiają się informacje, że poszczególne apki ściągane na telefon posiadają groźnego trojana, mogącego skraść poufne dane ze smartfonów użytkowników. Teraz eksperci alarmują odnośnie nowego programu na urządzenia mobilne.

Spis treści

  1. Google Play - aplikacja, trojan 2022
  2. Aplikacja Fast Cleaner - co zrobić?

Lista niebezpiecznych aplikacji 2022 może się Wam przydać, jeśli nie chcecie paść ofiarom oszustów. Sklep Google Play, choć nieustannie walczy z hakerami łamiącymi zasady korzystania ze sprzedaży aplikacji, nie jest w stanie zapobiec wszystkim atakom. Coraz częściej złoczyńcy na całym świecie znajdują drogę, by uzyskać poufne dane użytkowników. Tak było niedawno, gdy wiele programów na urządzenia mobilne miały niebezpieczne oprogramowanie WAPDropper. Działanie było proste. Oszuści zaszyli ten kod w aplikacjach, w celu korzystania z płatnych usług premium. Ukryty szyfr oprócz tego kradł dane kontaktowe, loginy, hasła uwierzytelniania dwuskładnikowego, czy nawet miał dostęp do prywatnych wiadomości. Teraz do znanej aplikacji podpięto trojana bankowego Xenomorph, ale cel jest dokładnie ten sam.

Nowe funkcje na Facebooku i Instagramie - co się zmieniło? Internauci w szoku!

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Google Play - aplikacja, trojan 2022

Badacze z ThreatFabric odkryli najnowszą aplikację, która kradnie dane użytkowników. Mowa o programie Fast Cleaner, który reklamowany był jako idealny środek do optymalizacji telefonu z systemem Android. Dokładniej ma pomagać w oszczędzaniu baterii i przyspieszać działanie naszego urządzenia. Fast Cleaner ma ponad 50 tysięcy pobrań do momentu aż Google zorientował się, jakie są prawdziwe intencje aplikacji.

Patrząc na pobrania, to jeszcze nie jest aż tak duża liczba. W przeszłości inne aplikacje z tym samym wrogim oprogramowaniem były pobrane kilka milionów razem. Najwyraźniej Xenomorph zostało wykryte w początkowej fazie rozwoju. 

Aplikacja Fast Cleaner - co zrobić?

Sprawdźcie koniecznie, czy macie zainstalowaną aplikację Fast Cleaner. Jeśli tak, to pierwszą rzeczą, jaką musicie zrobić to odinstalować ten program. Jednak samo usunięcie apki może nie wystarczyć, by pozbyć się wirusa. Specjalny kod już mógł zostać zaszyty w Wasz telefon i może śledzić Wasze logowania do kont. Najlepszym sposobem jest zmienienie haseł, numerów PIN, numerów kart bankowych itd.

Koniec Facebooka i Instagrama w Polsce POTWIERDZONY? Jest oficjalne oświadczenie!

Ściągając podejrzaną aplikację, czyli taką która ma niskie oceny i negatywne komentarze innych użytkowników sklepu, narażamy się na niebezpieczeństwo. Choć najnowszy przykład wyraźnie pokazuje, że nawet pozytywne opinie i liczba pobrań nie ma większego znaczenia. Oszuści działają bez najmniejszych skrupułów.

Sonda
Google Play - często korzystasz ze sklepu z aplikacjami?
Źródło: Ta aplikacja KRADNIE piny i hasła! Czym prędzej usuń ją z telefonu! [NAZWA]