wyznanie

Siostra Kipiel-Sztuki zabrała głos po pobgrzebie. "Żal utraconych chwil"

2024-06-18 11:09

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca 2024 roku. Jedna z głównych bohaterek "Świata według Kiepskich" odeszła w wieku 58 lat. Marzena nie miała łatwych relacji ze swoją siostrą. Ta jednak pożegnała ją w pięknych słowach. Teraz przerwała milczenie i zabrała głos chwilę po pogrzebie Kipiel-Sztuki.

Marzena Kipiel-Sztuka wcielała się przez lata w postać Halinki Kiepskiej w "Świat według Kiepskich". Nagle media obiegła przykra informacja o jej śmierci. Wśród pożegnań i kondolencji nie zabrakło jej bliskich i przyjaciół. Głos zabrała również jej siostra Dorota, z którą Marzena nie miała zbyt dobrych relacji. Kobiety nie zdążyły się pogodzić przed śmiercią aktorki. Siostra Sztuki nie ukrywa swojego żalu i rozgoryczenia oraz tego, że mimo braku zgody, obie kobiety mocno się kochały. Dorota Kipiel postanowiła zabrać głos po pogrzebie siostry. Kobieta opublikowała poruszający wpis.

Ciężkie życie Marzeny Kipiel-Sztuki. Była aktorką komediową, ale nie miała lekko

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki przerwała milczenie

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca 2024 roku. Ostatnie dni swojego życia spędziła w hospicjum. Jedną z osób, które potwierdziły doniesienia o śmierci Sztuki, była jej siostra - Dorota Kipiel. Wiadomo też, że kobiety nie miały ze sobą dobrych relacji. Mimo wszystko, były rodziną. "Zawsze mówiła, że mnie nienawidzi, ale kocha i nigdy nie pozwoli, żeby ktoś mnie skrzywdził. Mądra, inteligentna, uparta... Kocham Ciebie, Marzis" - napisała chwilę po śmierci aktorki Dorota. Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbył się 13 czerwca 2024 roku. To wydarzenie okazało się dla Doroty bardzo bolesnym przeżyciem. Chwilę po uroczystości opublikowała smutny wpis. "Kiedy zostajesz sam...kiedy nie możesz zasnąć a klatki z całego życia przesuwają się jak kalejdoskop. Kiedy wiesz, że już nic nie możesz zrobić jednocześnie wierzysz, że dotąd dopóki nie leżysz w trumnie możesz wszystko. Kiedy w ciągu tej samej minuty rezygnujesz, jesteś smutny, poddajesz się a w chwilę potem nie godzisz się z tym co się dzieje dookoła....kiedy żal Ci utraconych chwil, kiedy myślisz, że wszystko co dobre jest już za Tobą....masz dookoła mnóstwo dobrych ludzi i tych którzy czekają na Twoje najmniejsze potknięcie...Masz ochotę powiedzieć pocałujcie mnie w d... , ale kochasz ludzi bo oni są Twoja wartością, Twoim spojrzeniem na świat.... Twoim sumieniem, które czasem Ci zabierają, choć nigdy nie zapytali się wprost ...mrok zapada codziennie, ale nie codziennie pojawią się Słońce...czasem wystarczy drobna kropla żeby zgasić światło....bywa że mrok jest bardziej opiekuńczy niż szum codziennego dnia" - przekazała na swoim Facebooku siostra aktorki. Po Marzenie Kipiel-Sztuce pozostały tylko wspomnienia i całkiem pokaźna spuścizna artystyczna. Nic jednak nie pokona tego żalu, który zaistniał w wielu sercach, po jej śmierci.

Siostra Marzeny Kipiel-Sztuki pożegnała ją we wzruszającym wpisie. "Nie miałyśmy dobrych relacji"

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października w 1965 roku. Polska aktorka, której największą sławę przyniosła rola Halinki w serialu "Świat według Kiepskich". Aktywna zawodowo pozostawała od 1988 do 2023 roku. Od 2007 do 2009 roku była związana z Przemysławem Buksakowskim. Sztuka chorowała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc oraz depresję. Cierpiała również na chorobę alkoholową. Zmarła w wyniku choroby nowotworowej.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
Źródło: Siostra Kipiel-Sztuki zabrała głos po pobgrzebie. "Żal utraconych chwil"