nowy rok szkolny

i

Autor: k_kapica_afk/Polska Press/East News

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22. O której godzinie? Co będzie się działo pierwszego dnia?

2021-08-30 12:56

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak jest również w przypadku wakacji, które zakończą się z dniem 1 września. Właśnie tego dnia odbędzie się oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczniowie w galowych i eleganckich strojach wybiorą się na uroczysty apel, by powitać nie tylko klasę, ale także grono pedagogiczne. O której jest rozpoczęcie roku szkolnego? Co będzie się działo?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22. O której godzinie? Co będzie się działo pierwszego dnia? Czy są wtedy lekcje? Jak trzeba się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego? Takie pytania rodzą się w głowach wielu uczniów, którzy już 1 września w środę, wrócą do szkół. Choć ubiegły rok szkolny stał w dużej mierze pod znakiem zapytania, a następnie lekcje przez większość czasu odbywały się zdalnie, to teraz zapowiadana jest nauka stacjonarna z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Już za moment nastąpi uroczyste powitanie uczniów w szkołach, a także rozpocznie się nowy etap w ich życiu. Co ciekawe, kalendarz roku szkolnego 2021/2022 zapowiada się dla młodzieży bardzo obiecująco, a to wszystko ze względu dni wolnych, których jest tym razem naprawdę sporo! Jak wygląda rozpoczęcie roku szkolnego? O której godzinie się zaczyna? Ile trwa? Jak trzeba się ubrać i co należy ze sobą zabrać? O tym nie możecie zapomnieć!

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 - ważne informacje

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 nastąpi w środę 1 września. Tego dnia nie ma zajęć lekcyjnych, lecz odbywa się uroczysty apel na którym znajdują się przedstawicie szkoły, delegacja sztandarowa, grono pedagogiczne, a także uczniowie. Po powitaniu wszystkich przez dyrekcję i ogłoszenie ważnych informacji, klasy udają się do sal, w których jeszcze raz zostaną powitani przez wychowawcę. Jego obowiązkiem jest także podanie uczniom planu lekcji na najbliższe dni, który najlepiej sobie zapisać, dlatego warto spakować tego dnia ze sobą kartkę lub notes i oczywiście długopis. Na rozpoczęciu roku szkolnego obowiązuje strój galowy, który stanowi biała koszula oraz czarne bądź granatowe spodnie, a w przypadku dziewczyn może być to nawet spódnica lub sukienka. Kolejną ważną informacją jest godzina rozpoczęcia roku szkolnego. Apel odbywa się zazwyczaj rano, jednak każdy indywidualnie powinien sprawdzić taką informację na stronie internetowej swojej szkoły, ponieważ uroczyste rozpoczęcie może być podzielone klasami na różne godziny.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...
Źródło: Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22. O której godzinie? Co będzie się działo pierwszego dnia?