Roksana Węgiel

i

Autor: AKPA Roksana Węgiel

GWIAZDY

Roksana Węgiel - wiek, wzrost, utwory, chłopak, rodzice, Eurowizja, Instagram

2023-12-22 8:54

Roksana Węgiel to jedna z popularniejszych artystek, która dorastała i nadal dorasta na naszych oczach. Choć publiczność poznała ją w The Voice Kids, to okazuje się, że jej przygoda z telewizją i karierą muzyczną zaczęła się wcześniej. Ile lat ma Roxie Węgiel? Co musicie o niej wiedzieć? Najważniejsze informacje o artystce, znajdziecie poniżej.

Roksana Węgiel - wiek, wzrost, chłopak, kariera, rodzice, Eurowizja, Instagram takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów w sieci. Roksana Węgiel jest dziś jedną z popularniejszych artystek w Polsce. Muzyka w jej życiu jest od najmłodszych lat, bowiem uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu, a mając zaledwie 8 lat chodziła na lekcje śpiewu. Następnie dołączyła do parafialnej scholi dziecięcej, śpiewała w Jasielskim Domu Kultury, a także należała do hip-hopowej grupy tanecznej R-Revolution. W 2015 zagrała główną rolę w teledysku zespołu disco polowego Rompey - Mam obsesję, a rok później pojawiła się w programie TVP Petersburski Music Show. Roksana Węgiel dała się poznać większej publiczności w 2017 roku w pierwszej edycji The Voice Kids, gdzie pod skrzydłami Edyty Górniak dotarła do ścisłego finału. Nie mogło być inaczej. Roxie wygrała show i następnie reprezentowała nasz kraj na Eurowizji Junior 2018, którą również wygrała.

Roksana Węgiel i Beata Kozidrak - jedyny taki wspólny wywiad

Roksana Węgiel - wiek

Ile lat ma Roksana Węgiel? To żadna tajemnica. Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle, więc jak łatwo można obliczyć - w 2023 roku świętowała swoje 18 urodziny.

Roksana Węgiel - wzrost

Ile wzrostu ma Roksana Węgiel? To zastanawia wiele osób. Gwiazda dorastała na naszych. Często można było zobaczyć ją na scenie w butach na wysokim obcasie, przez co wydaje się naprawdę wysoka. Choć nie znamy dokładnego wzrostu artystki, możemy domyślać się, że mierzy około 160 centymetrów.

Roksana Węgiel - rodzice, rodzeństwo

Kim są rodzice Roksany Węgiel? Jej ojciec Rafał jest przedstawicielem handlowym, a mama Edyta kosmetyczką, jednak gdy Roksana zaczęła koncertować, mama zostawiła pracę, by razem z nią jeździć w trasy, jak i na różne ważne wydarzenia. Wiele osób szuka również informacji na temat rodzeństwa gwiazdy. Okazuje się, że Roxie ma dwóch młodszych braci - Maksymiliana, a także Tymoteusza, który przyszedł na świat 9 lutego 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel zmagała się z depresją! Wszystko przez ludzi z którymi pracowała

Roksana Węgiel - chłopak

Czy Roksana Węgiel ma chłopaka? Serce artystki jest zajęte. Jej narzeczonym jest starszy od niej o 8 lat Kevin Mglej. 

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel ujawniła szczegóły ślubu. Zdradziła, gdzie odbędzie się ceremonia!

Roksana Węgiel - piosenki

Roksana Węgiel ma na swoim koncie wiele piosenek, które w mgnieniu oka stały się hitami. Mowa między innymi o singlach takich jak Dobrze Jest Jak Jest, Korona, Żyj, Miasto, czy też eurowizyjny hit Anyone I Want To Be. Nie można również zapomnieć o numerze Ekipy Friza - Napad na bank, w którym również słyszymy Roxie. Oprócz tego artystka nagrała także piosenki, które promowały filmy takie jak Hotel Transylwania 3, Manu. Bądź sobą, Tajemniczy ogród oraz Morbius.

Roksana Węgiel - Eurowizja

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018! Dokładnie 21 września 2018 została ogłoszona przez Telewizję Polską na reprezentantkę naszego kraju w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. Jej konkursową piosenką został utwór Anyone I Want to Be i jak się później okazało, singiel przyniósł jej ogromne szczęście! Roxie Węgiel wygrała Eurowizję Junior, dlatego rok później muzyczny konkurs odbywał się w Polsce, dokładnie w Gliwicach. Oprócz tego artystka ma na swoim koncie wygraną Dance Dance Dance 3, a także rolę prowadzącej program Ferie z TVP, a także You Can Dance - Nowa generacja.

Roksana Węgiel - Instagram

Roksana Węgiel jest aktywna na Instagramie. W kolorowej aplikacji obserwuje ją ponad 1,4 mln osób! Artystkę znajdziecie wpisując w lupkę jej oficjalny nick @roxie_wegiel