maluch

i

Autor: canva

SPRAWDŹ SIĘ

Quiz. Czy wiesz co oznaczają słowa z PRL-u i lat 90.? Prodiż i nie tylko

2024-07-15 16:01

Aż chciałoby się powiedzieć "kiedyś to było". Jeżdżenie maluchem, jedzenie ciepłych lodów i picie oranżady w szklanych butelkach, której smaku nie da się podrobić. Dziś chcemy zabrać Was w sentymentalną podróż do lat 90. i czasów PRL. Czy wiesz co oznaczają słowa takie jak prodiż, cinkciarz, aparatczyk, kartridż? W ramach rozrywki rozwiąż nasz quiz.

"Kiedyś to było" czyli słynne, sentymentalne powiedzenie, które przywołuje wiele wspomnień. Czy są one pozytywne? Pewnie tak, jednak należy mieć na uwadze, że dawniejsze czasy wcale nie były takie łatwe. Życie w PRL-u i latach 90. wymagało często poświęceń, zawalczenia o coś i często związane było z ciężką, fizyczną pracą. Brak artykułów w sklepach, kupowanie na kartki, nieposiadanie łazienki w domu i słabo rozwinięta technologia. Dziś szczególnie młodym osobom, ciężko jest sobie wyobrazić stare czasy i życie bez internetu. Starsze pokolenie mówi jednak, że gdy nie było smartfonów i Facebooka, żyło się lepiej, a ludzie byli szczęśliwi. Dzieci bawiły się ze sobą na dworze, a jeśli w coś grali to w klasy, skakali w gumę i grali na Pegasusie, do którego gry umieszczone były nie na płytach lecz na kartridżach.

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Jedzenie z czasów PRL. Pamiętasz jeszcze te kulinarne hity komuny?

WPADKA VIKI GABOR NA SYLWESTRZE! DODA NA EUROWIZJI | Maks on air

QUIZ o słowach z PRL i lat 90. Czy wiesz co oznaczają?

Udaj się w sentymentalną podróż i rozwiąż nasz quiz o słowach wywodzących się z PRL-u i lat 90. W naszym quizie będziesz musiał odgadnąć, co kryje się pod nazwą prodiż, cinkciarz, aparatczyk, kartridż i nie tylko. Do dzieła!

Czy wiesz co oznaczają słowa z PRL-u i lat 90.? Prodiż i nie tylko

Pytanie 1 z 11
Na początek coś naprawdę łatwego. Co to prodiż?
Listen on Spreaker.