Kora / Ralph Kaminski

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER; WOJCIECH STROZYK/REPORTER; EAST NEWS

MUZYKA

Polskie gwiazdy zaśpiewały przeboje Maanamu i wywołały burzę. "Kora się w grobie przewraca"

2023-06-25 10:57

W sobotę 24 czerwca 2023 r. wszystkie oczy fanów zespołu Maanam były zwrócone w stronę warszawskich Wianków. Stacja TVN zorganizowała koncert upamiętniający twórczość Kory Jackowskiej, w którym udział wzięło wielu znanych artystów. I nowe aranżacje chyba nie przypadły do gustu słuchaczom, bo w sieci wylało się wiadro hejtu. "To było tak złe!"

"KORA. Przyszłam na świat po to" to wydarzenie poświęcone Korze Jackowckiej, które odbywało się w sobotę 24 czerwca w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. Całość miała być hołdem dla twórczości legendy polskiej muzyki. Podczas wydarzenia wszyscy zebrani na miejscu, ale również przez telewizorem, mieli okazję usłyszeć największe przeboje Maanamu w różnych nowych interpretacjach. Na wielkiej kolorowej scenie pojawiła się plejada polskich gwiazd, a koncert poprowadził Ralph Kaminski, który nawet ma na swoim koncie płytę z własnymi interpretacjami piosenek liderki Maanamu. I chociaż na papierze występy zapowiadały się świetnie, to patrząc na komentarze w internecie, wydarzenie chyba nie przypadło do gustu widzom i słuchaczom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ile Doda bierze za mini-koncert? Astronomiczna kwota za zaśpiewanie 3 piosenek!

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!

Koncert dla Kory pod ostrzałem widzów. "Kora się w grobie przewraca"

Podczas wydarzenia pod hasłem "KORA. Przyszłam na świat po to" swoje interpretacje największych przebojów artystki zaprezentowali Dawid Kwiatkowski, Ania Karwan, Muniek Staszczyk, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Kwiat Jabłoni, Bovska, Smolasty, Karolina Lizer, Felivers oraz Krzysztof Zalewski, Organek i Ralph Kamiński. Co ciekawe, tej ostatniej trójce oberwało się najmniej, a najwięcej negatywnych komentarzy powędrowało w stronę Macieja Musiałowskiego. Widzowie podsumowali jego występ właściwie jednym słowem - "profanacja". Czy naprawdę było aż tak źle? Poniżej udostępniamy kilka przykładowych komentarzy, które znajdziecie pod postem na oficjalnym profilu stacji TVN na Instagramie.

Jedno wielkie Meh 😢 te wszystkie Musialowskie, ex Maanamy, Munki, kwiaty jabloni i inne takie, to jedno wielkie nieporozumienie, niestety bardzo nad tym ubolewam, bo spodziewałam się prawdziwej muzycznej i emocjonalnej uczty, a wyszło jak wyszło… Po części honor i pamięć Kory uratowali Ralph i Krzysiek Zalewski, a reszta, no cóż 😏"

To było niewysłowienie złe! Naprawdę czuję wielki smutek, że zrobiliście coś takiego Korze. Zalewski i Organek na tak, reszta występów godna przemilczenia."

Napisze tylko tyle, Kora się w grobie przewraca 🙈 Dobranoc."

Szkoda. Bardzo czekałam na ten koncert, wychowywałam się na muzyce Kory. Boskie Buenos było hymnem rodzinnym. Dlaczego nie oddaliście w ręce Organka i Krzysia Zalewskiego całego koncertu? Niezmiennie odsyłam do „Lipstick on the glass” Męskiego Grania 2016. Kora na pewno była dumna z tego wykonania, całe szczęście nie musi już tego cyrku oglądać."

Bardzo słaby koncert. Nikt nie podołał piosenkom Kory."

Organek i Zalewski super 🔥Musiałowski profanacja Krakowski Spleen. Reszta poniżej przeciętnej. Orkiestra Ok ale byłoby lepiej z jakimś zespołem rockowym"

Oczywiście nie zabrakło też pozytywnych komentarzy i niektórym osobom koncert jednak się bardzo podobał:

Koncert był SUPER! fajnie że artyści śpiewali jej utwory w swoim stylu!! Nie słuchajcie tego co pisze banda idiotow 💚💚💚"

Super koncert. Zalewski i Natalia P najbardziej oddali klimat"

Źródło: Polskie gwiazdy zaśpiewały przeboje Maanamu i wywołały burzę. "Kora się w grobie przewraca"