Termometr

i

Autor: Pixabay

Pogoda we wrześniu 2021 okaże się ekstremalna? Upały aż do jesieni?

2021-08-15 22:54

Choć wakacje powoli zbliżają się już do końca, wiele osób swój urlop planuje dopiero na wrzesień. W Polsce o tej porze roku pogoda jest zwykle dość niepewna - nawet wczesną jesienią w naszym kraju nocą zdarzały się już przymrozki. Wiele wskazuje jednak na to, że tegoroczny wrzesień w Polsce będzie należał do rekordowo ciepłych.

Pogoda na wrzesień 2021 - temperatury w Polsce będą ekstremalnie wysokie? Tegoroczne lato nie rozpieszczało nas, jeśli chodzi o pogodę. Słoneczne, ciepłe dni pojawiły się stosunkowo dość późno jak na tę porę roku, a przez większość lipca i część sierpnia musieliśmy mierzyć się na zmianę z ekstremalnymi upałami i burzami, którym towarzyszyły ogromne ulewy. Przez pewien okres silne deszcze i burze występowały niemal codziennie prawie w całym kraju. Chociaż początek sierpnia przyniósł nieco ochłodzenia i odpoczynku od wysokich temperatur, wiele wskazuje na to, że wrzesień i początek jesieni nie będzie należał do typowych pod względem pogody. Osoby, które oczekiwały zdecydowanego ochłodzenia, mogą być mocno rozczarowane.

Pogoda sierpień 2021 - szykuje się najgorętszy miesiąc od 30 lat? Czy będą burze?

Pogoda na wrzesień 2021 w Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej 11 sierpnia opublikował na swojej stronie eksperymentalną prognozę długoterminową temperatury i opadu na wrzesień 2021 roku w Polsce. Wynika z niej, że średnia temperatura będzie wyższa od wieloletniej normy z lat 1991 - 2020, co oznacza, że wrzesień ma być cieplejszy niż te, które obserwowaliśmy w ciągu ostatnich 20 lat. Co więcej, wyższe temperatury mamy zanotować w całej Polsce. Oprócz tego IMGW przewiduje, że na północnym-zachodzie kraju (Koszalin, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra) zanotujemy we wrześniu mniej opadów niż zazwyczaj. 

ESKA Budzi Na Śniadanie
Źródło: Pogoda we wrześniu 2021 okaże się ekstremalna? Upały aż do jesieni?