Tomasz Organek

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, materiały prasowe

Organek i Ralph Kaminski prezentują singiel Aniołowie upadli. Można się wzruszyć!

2022-04-28 15:31

Organek i Ralph Kaminski połączyli siły i prezentują publiczności swój najnowszy singiel, który nosi tytuł Aniołowie upadli. Jest to sentymentalny utwór, który powstał w ramach projektu muzycznego upamiętniającego 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Słuchając tych brzmień, można się wzruszyć. Przekonajcie się sami.

Aniołowie upadli to utwór zarejestrowany przez zespół Organek z gościnnym udziałem Ralpha Kaminskiego. Kompozycja powstała w ramach projektu muzycznego upamiętniającego 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Piosenka znajduje się na płycie 'Ocali nas miłość'. Sam Tomasz Organek o numerze wypowiada się następująco:

„Aniołowie Upadli” to piosenka o końcu, o tragedii złamanego życia ludzi, którzy w obliczu tego, co nieuchronne, lgną do siebie, by przejść na drugą stronę razem. Piosenka od początku została napisana z myślą o Ralphie Kaminskim, który dzięki swojej wyjątkowej interpretacji oraz niebanalnej osobowości nadaje jej szerszego znaczenia. Pełna godności postawa wobec zła wynosi pozorne ofiary na piedestał”.

Tomasz Organek - kim jest?

Tomasz Organek to muzyk, wokalista, prozaik. Ukończył filologię angielską na UMK w Toruniu, studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Lider i założyciel grupy ØRGANEK (2013 rok). Laureat czterech Fryderyków, laureat nagrody „Mistrz Mowy Polskiej VOX POPULI” oraz wielu prestiżowych nagród. Dyrektor muzyczny cyklu Męskie Granie w latach 2016, 2017. Autor tekstów piosenek, opowiadań, felietonów oraz powieści pt. Teoria Opanowywania Trwogi (W.A.B.)