Blanka, Eurowizja 2023

i

Autor: AKPA // zz/RE/Westcom/STAR MAX/IPx/Associated Press/East News Blanka skrytykowana przez niemieckie media

Eurowizja 2023

Niemcy szydzą z Blanki. Gorzko podsumowali jej występ na Eurowizji

2023-05-15 11:45

Za nami finał Eurowizji 2023 i czas podsumowań. Każdy kraj zaprezentował się w wyjątkowy sposób i warto docenić tę różnorodność, jednak oprócz zachwytów pojawiły się również krytyczne i prześmiewcze komentarze, chociażby ze strony niemieckich mediów, które nie zostawiły suchej nitki na naszej reprezentantce, Blance.

Blanka Stajkow dumnie reprezentowała Polskę podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, wykonując piosenkę "Solo". Wokalistce towarzyszyli tancerze, których choreografię przygotowała, zastępująca Agustina Egurrolę, Paulina Maciejewska. Z racji, że na scenie może być maksymalnie sześć osób, chórki zostały odtworzone w tle. Podczas występu można było zobaczyć również tropikalne wizualizacje: zachód słońca, palmy, kolorowe ptaki, jak również fontannę sztucznych ogni.

Czy radiowcy ESKA potrafią śpiewać? | Dokończ Piosenkę 11

Niemieckie media nie szczędzą Blance złośliwości

Rozrywkowe widowisko Blanki i jej zespołu spotkało się z pozytywnym odbiorem, a kilka krajów doceniło występ naszej rodaczki. Ostatecznie zajęliśmy 19. pozycję, choć trzeba zaznaczyć, że w głosowaniu widzów uplasowaliśmy na aż na 8. miejscu! To niezwykłe wyróżnienie, pokazujące jednocześnie przepaść pomiędzy tym jak oceniła nas publiczność w porównaniu z jurorami. Nie da się ukryć, że ich niskie noty zaniżyły nasz ostateczny wynik.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja 2023 - na którym miejscu Polska? Ile punktów dostała Blanka?

Po zakończonym finale, można stwierdzić, że Niemcy bardzo uważnie przyglądali się poczynaniom Blanki i mieli wiele do powiedzenia na temat jej energetycznego występu. Portal "Bild" porównał naszą reprezentantkę do Britney Spears, jednak w tym porównaniu nie było niczego pozytywnego - "Britney Spears dla ubogich z Polski" - tak zaczyna się wypowiedź jednego z dziennikarzy.

Konkurs Piosenki Eurowizji to święto muzyki, które ma na celu bawić, wzruszać, otwierać nas na inne kultury i promować poszanowanie różnorodności. Nie ma więc tu miejsca na krytykę i drwienie z kogokolwiek.

Britney dla ubogich z Polski. Pierwsza myśl po usłyszeniu pierwszego słowa "bejba": Czy to Britney Spears?! Nie, nie do końca. Jeśli chodzi o sceniczną charyzmę, Britney nadal wyprzedza Blankę. Cienki głos, ale gorący taniec rozgrzał nas tuż przed końcem występu - takie słowa pojawiły się na portalu "Bild".

Źródło: Niemcy szydzą z Blanki. Gorzko podsumowali jej występ na Eurowizji