Moda na recykling

i

Autor: materiały prasowe

Moda na recykling - takiego pokazu jeszcze nie było. Kreacje MOCNO szokują!

2022-09-07 14:25

Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała Wielki Finał 3 edycji projektu edukacyjno-ekologicznego „Moda na recykling”. W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP Polska wystąpiły gwiazdy: Fit Lovers, Kajra, Sylwia Bomba, Katarzyna Ankudowicz, Anna Głogowska, Agnieszka Mrozińska, Ewa Brodnicka, Małgorzata Tomaszewska. Wydarzenie poprowadził Zygmunt Chajzer, a na scenie wystąpił skrzypek - Tomasz Dolski oraz Saszan.

Wielki finał 3 edycji projektu Moda na Recykling, który odbył się w Kinie Elektronik na warszawskim Żoliborzu przyciągnął tłumy mediów, gwiazd i najmłodszych. Gości powitali Dyrektor Generalny Europejskiej Platformy Recyklingu - Mikołaj Józefowicz i Dyrektor Operacyjny - Paweł Palus. Stylizacje z elektroodpadów zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody - Annę Kubisz. Pomagały jej dzieci i młodzież z całej Polski: Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Warszawskiej Szkoły Wspierania Rozwoju, Ostródy, Zgierza, Rejowca Fabrycznego, Łomży, Kamiennej Góry, Sierpca, Golubia - Dobrzynia.

Gwiazdy znane ze srebrnego ekranu, ubrane w kreacje z elektroodpadów edukowały, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza, gdyż mogą być niebezpieczne dla środowiska. Należy je oddać do punktów zbiórki. Możemy im też w twórczy sposób nadać drugie życie. Pokaz rozpoczął duet Fit Lovers. Pamela Stefanowicz miała na sobie złotą sukienkę, nawiązującą do lat 60-tych, wykonaną z kart pamięci z zepsutych aparatów fotograficznych, Mateusz Janusz srebrny top, a Agnieszka Mrozińska gorset (top i gorset wykonano ze slotów na karty sim z zepsutych telefonów komórkowych). To jednak nie koniec!

Kajra - Czego sobie nie odmawia? (Szybkie Pytania)

Moda na recykling - wyjątkowe kreacje

Kajra błyszczała w srebrnej sukni, wykonanej z płyt cd ze zużytego sprzętu hi fi. Sylwia Bomba miała na sobie sukienkę zdobioną zielonymi płytkami drukowanymi, a Katarzyna Ankudowicz dwuczęściowy kostium wykonany z pilotów do telewizorów. Anna Głogowska zaprezentowała sukienkę z elementów uzyskanych z zepsutych drukarek, Ewa Brodnicka - bolerko wykonane z części maszyn serwisowych naprawiających samochody ciężarowe. Na finał na scenę wkroczyły: gwiazda muzyczna wydarzenia - Saszan, która miała na sobie sukienkę z folii rozpraszającej światło pod matrycą telewizorów LED i Małgorzata Tomaszewska w zjawiskowej sukni z pasków ledowych i kabli! Całość zakończyło wystąpienie Zygmunta Chajzera, prowadzącego pokaz, w marynarce z różnych elektroodpadów.

Dodatkowo aby uczcić rozpoczęcie roku szkolnego podczas wydarzenia przeprowadzono licytację srebrnej sukni, którą prezentowała Kajra. Recyklingową kreację wylicytowała przedstawicielka zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego MB Recycling. Dochód uzyskany z licytacji (aż 3900 zł) zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka, która prowadzi Szkołę Podstawową Wspierania Rozwoju. To niepubliczna szkoła specjalna, bezpłatna dla rodziców, w której wiodącą niepełnosprawnością są zaburzenia ze spektrum autyzmu.