mikołajki

i

Autor: pixabay.com

Mikołajki 2021 - co kupić na prezent? Pomysły na upominki dla bliskich

2021-12-05 14:06

Mikołajki to jedno z ulubionych świąt w Polsce. Uwielbiają je przede wszystkim najmłodsi. Ten dzień to przedsmak Bożego Narodzenia. Wtedy naszej rodzinie, przyjaciołom i partnerom wręczamy drobne upominki. Co będzie dobrym prezentem na tegoroczne Mikołajki? Postanowiliśmy to sprawdzić. Oto kilka naszych propozycji.

Mikołajki 2021 - co kupić na prezent? Pomysły na upominki dla bliskich. Mikołajki to czas pełen miłości i obdarowywanie się prezentami. Choć idea Mikołajek zaciągnięta jest z amerykańskich obchodów, święto to ma swoje początki jeszcze w średniowieczu. Otóż już w X wieku organizowane były dramaty liturgiczne dla dzieci, które skupiały się wokół historii świętego Mikołaja. Z czasem Mikołajki popularne stały się w całej Europie i do dnia dzisiejszego cieszą się ogromną popularnością. Nazwa święta wywodzi się od Biskupa Miry, czyli świętego Mikołaja, którego dzień wypada 6 grudnia. To właśnie wtedy wręczamy prezenty dla ważnych dla nas osób. Co warto podarować?

Mikołajki 2021 - jak i kiedy obchodzi się w innych krajach? Kto przynosi prezenty dzieciom?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Kubek

Kubek zawsze jest dobrym prezentem. W okresie Mikołajek warto wybrać naczynie z świątecznymi ozdobami. Można także pójść krok dalej i zamówić personalizowany kubek z wybranym zdjęciem lub napisem.

Ubrania

Idealnym prezentem na Mikołajki będzie też odzież. Warto postawić na świąteczne wzory. Do wyboru mamy swetry, koszule, skarpety czy kapcie. Z pewnością umili to zimowe wieczory.

Kosmetyki

Drogerie zawsze przygotowują się na okres świąt. Dobrym wyborem na prezent na Mikołajki będzie zestaw podstawowych kosmetyków. Można też zainwestować w dobre perfumy.

Sonda
Czy lubisz obchodzić Mikołajki?

Voucher

Może zamiast upominku warto zainwestować w rozrywkę? Świetnie w roli prezentów sprawdzają się vouchery na zabiegi kosmetyczne czy na wieczorne wyjście do restauracji.

Słodycze

Kto nie lubi słodyczy? Łakocie zawsze będą tanim prezentem, który sprawi niesamowitą radość. Czekolady, cukierki, batoniki, i lizaki - koszyk takich słodkości z pewnością sprawi radość. Można też przygotować coś samemu, np. kruche ciastka z czekoladą.

Źródło: Mikołajki 2021 - co kupić na prezent? Pomysły na upominki dla bliskich